Het is hier iedere dag één groot feest. Weet niet wat jij doet.
Dropsen schreef op vrijdag 01 juli 2011 @ 13:34:
Wat doet het er toe? Het gaat erom dat de betreffende computer de snelheid prima aankan en ook kan halen... Alleen niet met bijvoorbeeld Chrome en downloaden met SABnzbd+, terwijl dat downloadaccount gewoon toereikend is en op andere computers wel werkt.
Ik kan ook niet echt een antwoord erop geven, het zijn random computers, pc's laptops, ipad, macbook... En het tijdstip is niet van toepassing, gewoon altijd.
Het is één enkele pc en er ook echt maar één zoals ik uit je startpost vis en hier weer en het zijn dus steeds andere bakken die de volledige snelheid niet halen. Euh..
Als het echt één enkele pc is kun je naar die pc kijken, als het wisselt heb je gewoon pech. Waarom? De internetlijnen voor consumenten zijn overboekt, er is niet genoeg bandbreedte om alle pc's op het netwerk van de provider op volle snelheid te laten werken, met als gevolg dat vooral op drukke tijdstippen, zoals als iedereen net uit werk is en de mail en nieuws gaat lezen of in de avond na het eten als alle computers met games online gaan, de snelheid gewoon lager is. En als dat dan wisselt met het kwartier en steeds op een andere pc dan is dat gewoon normaal.
Omdat er op die computer nooit IE wordt gebruikt en ik die dus ook nooit geupdate heb. Maar wat doet het er toe? Die browser haalt gewoon wel de volle snelheid, dus het is puur ter info dat de computer het prima trekt.
Als jij denkt met een browser, en dan vooral een oudere, even goed te kunnen kijken hoe snel het internet is door te downloaden, zit je denk ik verkeerd, het is gewoon een indicatie. Verder hadden oudere versies van IE nogal eens last van problemen waar ze allerlei info in downloads wegschreven waardoor ik vaak problemen had met iso's die 10% te groot waren. En er werd dus soms een 10% te hoge downloadsnelheid weergegeven.
Downloaden met andere computers in het netwerk gaat wel met volle snelheid, zelfde programma en zelfde downloadaccount, alleen op die computer niet. Netwerkmonitor onder taakbeheer laat bij kopieren over het netwerk een snelheid van ongeveer 80MB/s zien, daar klaag ik niet over. Snelheid meten gedaan met het downloaden van een 1000mb file van
http://www.bbned.nl/speedtest/ Werkt in IE dus wel met 14MB/s, maar in Chrome niet, haal dan max 4 a 5MB/s, zelfde snelheid als met downloaden via SABnzbd+.
Download dan met een download manager, van sites waar je absoluut 110% zeker weet dat ze de bandbreedte niet knijpen om meerdere gebruikers te voorzien.
Ja. Mijn draadloze netwerk trekt helaas geen gigabitsnelheden...
De iPad en de Macbook en laptops die je noemt zitten ook op het bedrade netwerk en die trekken zonder uitzondering de internetverbinding vol? Welke router/firewalls? Geen beruchte modellen versies ergens? Bedrading overal keurig in orde? Er kan niets mis zijn met de draad naar juist die pc?
Waarom moet ik die bellen? Met de snelheid is niks mis, die haal ik gewoon, ook op de betreffende computer... alleen vind ik het vreemd dat ik het dus niet in alle programma's haal...
Ik zie een paar gaten in dit verhaal en ik achtte de kans nog al groot dat je je isp heb gebeld en een uitleg heb geëist. Waarna zij over de brug kwamen met:"Ja maar meneer, door overboeking...snelheden niet gegarandeerd..bla bla." Kan zijn dat je dat niet heb gedaan natuurlijk, maar dan had je geweten dat je 120Mbit zelden haalt, en dat is al helemaal onwaarschijnlijk als je slechts een enkele pc heb die download waar je bij die enkele download in de smiezen houdt. Hier hebben we 5 pc's thuis, niet inclusief de draadloze bakken, en op 3 van de 5 word flink gedownload. Die 120Mbit zit dan wel eens vol, zoals ik keurig kan zien in de router/firewall.
Maar hoe vaak denk je dat die 120Mbit hier echt gehaald word? En serieus antwoord svp.
Edit: Even die 1Gig test bij BBned geprobeerd, en DownThemAll blijft rond de 200KB/s met pieken tot 8MB/s, en Mozilla zelf wil weer tot 9,5 MB/s gaan. Niet volle snelheid. Zal ook wel moeilijk worden op dit tijdstip.