Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Toon posts:

Windows based HPC met app-as-service

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Op mijn werkplek zitten we met een aantal workstations die ingezet worden voor zware eindige elementen berekeningen. Om de kracht van de workstations beter te benutten (sommige staan soms weken niets te doen), zou ik ze allemaal willen samensmelten in een HPC cluster. Bovendien wil ik vanop die cluster dan de nodige applicaties aanbieden als een service.

Het eind idee zou zijn dat gebruikers de software kunnen opstarten vanaf de cluster op hun eigen PC. Eens de hele simulatie opgebouwd is, wordt de berekening gestart, en verdeelt de cluster de workload automatisch over alle nodes. Ideaal zou zijn dat de cluster ook intelligent genoeg is om resources te herverdelen wanneer nodig. Als er slechts 1 simulatie loopt, mogen alle resources (- wat marge) ingezet worden, als er 10 lopen moet elke simulatie dezelfde prioriteit krijgen.

Probleem is dat ik niet weet met welke software ik dit gedaan krijg. Ik zag dat Citrix XenApp de software-as-a-service probleemloos kan verzorgen. Het HPC clusteren lijkt mij al wat moeilijker. Ik weet dat er een HPC versie van Windows 2008 bestaat, maar geen idee of dit naadloos samenwerkt met de XenApp etc.

Kan iemand me wat ideeën geven in welke richting ik moet kijken voor de meest optimale oplossing? (De cluster moet noodzakelijk Windows draaien, wegens onbeschikbaarheid van sommige pakketen op andere OS'en)

  • alt-92
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

alt-92

ye olde farte

Zoek je dan eigenlijk niet een Distributed Computing oplossing?

ik heb een 864 GB floppydrive! - certified prutser - the social skills of a thermonuclear device


Verwijderd

Topicstarter
What's in a name... Het zou inderdaad de bedoeling zijn dat de verschillende workstations samenwerken om tot een snellere oplossing te komen. Dit moet echter transparant gebeuren voor de software, aangezien deze commercieel is en niet geherprogrammeerd kan worden voor distributed computing. Daarom zoek ik een systeem dat alle workstations kan koppelen op een lager niveau dan de software zelf. (OS niveau dus veronderstel ik)

  • alt-92
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

alt-92

ye olde farte

Daarvoor moet je geen werkstations willen gebruiken, dat heeft alleen nut als je softwarepakket dat ook ondersteunt.

Als dat het niet doet (wat jij nu aangeeft) dan blijft er alleen een cluster-enabled OS over en dat is géén Windows ClientOS variant :)

ik heb een 864 GB floppydrive! - certified prutser - the social skills of a thermonuclear device