Toon posts:

Swans M10 versus Kenwood M-707i-B

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


  • BoomTakZaag
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 07-10-2019
Beste Tweakers,

ik zag in het "Show je Mac topic" een gebruiker (FrietSaus) staan die zijn iMac heeft gecombineerd met het Swans M10 desktopsetje. Deze vallen ook mij zeer goed in de smaak en ik overweeg ze dus te kopen.

Nu wil ik wel weten of het die aankoop van 180 euro echter wel waard is. Dat is namelijk een hoop bier!

dit is het Swans M10 setje:
http://www.swanspeaker.com/product/htm/view.asp?id=373

dit is het Kenwood setje:
http://www.kenwood.nl/pro...n/micro/M-707i-B/details/

Ik zou zeggen dat het Swans M10 setje een stuk beter geluid zou moeten geven, kan iemand zeggen of dit ook echt zo is?

Bedankt!

  • Firestorm
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 14:36

Firestorm

Ik hou altijd schroefjes over

Wat vind je zelf? tenminste, ik mag aannemen dat je ze beluisterd hebt.

  • W.Zijlstra.
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 10-05 13:32
Als je het in combinatie met je iMac wil gebruiken, kun je dan voor die 180 euro niet beter actieve studiomonitoren kopen? Voor die prijs moeten ze te vinden zijn, zeker tweedehands.

Dan heb je ècht geluid :)

  • BoomTakZaag
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 07-10-2019
@Firestorm, ik heb nog niet de mogelijkheid gehad om de Swans M10 te beluisteren, en ga daarom voor the time being even af op reviews.

Als ik logisch beredeneer dan zou ik zeggen dat de HIFI installatie die ik hier dus heb staan bedoeld is voor lage bitrate CD/Radio. Die Swans schijnen superieur geluid te geven + erg belangrijk: ik vind ze mooi.

Wat ik mij dus echt afvraag is of ik echt een (groot) verschil ga merken tussen de speakers die ik nu heb en die Swans bijvoorbeeld. Het geluid wat uit deze speakers is goed te noemen maar echt diep en helder kun je het zeker niet noemen, laat staan bass.

@W.Zijlstra, ik heb er al naar zitten zoeken maar ik ben niet echt een fan van tweedehandsapparatuur (tenzij de apparatuur haast ongebruikt is).

Ik zal zometeen even gaan zoeken naar een mogelijk tweedehands alternatief studio monitor set. Die krengen zijn eerste hands voor mij iig niet te betalen.

  • W.Zijlstra.
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 10-05 13:32
Wat vind je hier van ?

V&A aangeboden: Behringer Truth B2030A

- prima tweaker
- ziet er als nieuw uit
- prijs past je budget
- vergeleken met die 2 setjes knalt dit èrg fijn :)

  • BoomTakZaag
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 07-10-2019
@W.Zijlstra. Dat is zeker een mogelijk alternatief! Echt mooi zijn ze niet, maar als ik wat rondgoogle dan is eigenlijk elke bezitter er positief over. Ze zien er echter niet echt mooi uit, dat is natuurlijk niet hoofdzaak maar het telt wel mee.

Het probleem is dat zo goed als iedereen op het internet ook laaiend is over die Swans M10. Overal is dat setje uitverkocht of bijna uitverkocht.

Weet jij (of anderen) misschien wat voor een verschil ik moet verwachten tussen die Swans M10, een studio monitor als de B2030A en de set die ik nu heb?

Als blijkt dat die M10 precies hetzelfde verhaal is als de set die hier nu staat dan zal ik inderdaad over die B2030A moeten gaan nadenken (of een andere monitor for that matter).

  • W.Zijlstra.
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 10-05 13:32
Ik kan niets zeggen over het product Swans M10 op zich, wat ik wel kan zeggen is mijn ervaring met dit soort producten.

Een "2.1 set" heeft eigenlijk de volgende setup:
2 "satelliet" speakers
1 "Subwoofer"

Het probleem met satelliet speakers is dat ze eigenlijk alleen goed zijn in hoge tonen, misschien wat midden-tonen. Laag zijn ze zeer slecht in. Dit komt meestal door het kleine volume (cm3, inhoud) van de speaker en de lage kwaliteit woofers die er in gebruikt worden (immers, ze hoeven ook niet laag te kunnen).

Door de wat lagere kwaliteit woofer doet een satelliet heel erg weinig. Hierdoor krijg je vaak dat de subwoofer veel meer moet doen dan waarvoor een subwoofer bedoelt is.

Een subwoofer kan een hele fijne toevoeging zijn aan je setup, zolang deze tussen de 20hz en 60-80hz (dit is persoonlijk, sommigen vinden het nog fijn tot de 120hz, ik absoluut niet) op zich neemt (het echte laag). Meer dan dat en je kunt er eigenlijk beter een mid-woofer voor gebruiker.

Als een subwoofer een te breed frequentiebereik heeft krijg je snel dat je een rommelige bas hebt. Wat vaak zo is bij goedkope setjes.

Als je vervolgens kijkt naar de specificaties van de speakers (dit zegt uiteraard niet alles) zie je dit :

Satellietland doen: 140Hz--20kHz

Subwoofer doet: Volgens de website kunnen de speakers van 42 hz tot 5khz weergeven. Volgens de website kan de versterker 100hz tot 20khz aansturen.

Dan gaan bij mij de alarmbellen rinkelen.
1. De subwoofer moet alles beneden de 140hz doen? dat is veel te veel!
2. De subwoofer "kan" tot "42 hz" maar kan maar aangestuurd worden tot 100hz door de ingebouwde amp... hè?
3. 20hz (erg laag) tot 100hz (laag) word dus überhaupt niet weergegeven (Waarom heb je dan in hemelsnaam een subwoofer.........) en verder is er niet duidelijk wat de subwoofer's hoogste frequentie is, die kan tot in de 200-300hz mee staan blèren.. wat je absoluut niet wilt. Dan is het gewoon een fancy uitziende midden-toon speaker.

Ik denk dat je Kenwood setje wat je nu hebt inderdaad niet echt denderend klinkt. Maar wel redelijk. Dit Swans setje ziet er leuk uit. Maar daar blijft het ook wel bij. Een echte upgrade... nee.

Die monitor speakers van Behringer (niet het beste merk, wel 'bang for buck') zijn gemaakt met goede woofers en prima tweeter (niet super hi-fi). Verder geeft de fabrikant op dat hij een zeer rechte frequency lijn heeft ( dus er zijn geen vervelende pieken en dalen; hierdoor krijg je mooi neutraal geluid zonder bijvoorbeeld schreeuwerige midden-tonen) en loopt van 50 Hz to 21 kHz... stukken beter dus ! En gaat een stuk dieper.

Als je goede speakers hebt; heb je niet echt een subwoofer nodig, tenzij je dat "bioscoop" effect wil hebben en je onder de 50hz het geluid wil horen & voelen.

Ik heb zelf een hele tijd dit model gehad (bookshelves) maar dan passief met een versterker. Deze waren van het merk Mission, in combinatie met een Akai versterker. Geen dure combi (ik geloof dat het tweedehands van marktplaats nog geen 100 euro was) maar staan nu nog steeds na 4 jaar te draaien bij een goede vriend van mij. Hij heeft toen zijn 5.1 Dolby digital ultra super surround - mega editie (€399,- mediamarkt) vervangen door deze simpele combinatie. Waarom? het klinkt heerlijk!

Maar met geluid is altijd de disclaimer: Ga zelf luisteren; waar heb je een goed gevoel bij ? Als het oog het niet mooi vind, vind het gehoor het een stuk minder :)

Er zijn overigens ook wel andere budget & actieve monitoren te vinden op marktplaats, de er misschien wat meer naar jou smaak uitzien.

Overweeg anders eens een kleine versterker met een passieve combinatie (bookshelves + kleine versterker, die je kunt wegwerken). Dan heb je pas écht bang for buck.

Succes!

  • BoomTakZaag
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 07-10-2019
W.Zijlstra. schreef op woensdag 22 juni 2011 @ 17:29:
Ik kan niets zeggen over het product Swans M10 op zich, wat ik wel kan zeggen is mijn ervaring met dit soort producten.

.....

Overweeg anders eens een kleine versterker met een passieve combinatie (bookshelves + kleine versterker, die je kunt wegwerken). Dan heb je pas écht bang for buck.

Succes!
Sorry voor de late reactie; ik had de afgelopen 3 weken nog (flink) wat huiswerk in te halen voor proefwerkweek. Dat alles is nu gelukkig (succesvol :D) achter de rug en heb ik weer wat meer tijd over.

Ik heb me overigens verder verdiept in wat goede audio, goede audio maakt en daarom lijkt het me het beste om er ook meteen een goede DAC erbij te kopen.

Inderdaad zou theoretisch het beste zijn een (passieve) studio-monitor set te kopen, echter zoek ik weliswaar niet naar correct geluid maar echt naar geschikte film/muziek (en wat gaming) geluid. Ik denk ook dat een passieve set met alles erop en eraan te duur zou uitvallen (?).

Als ik in mijn prijsklasse kijk en een klein beetje rommel met het budget dan lijkt het volgende setje een goede combo te zijn:

-Swans D1080MKII 08 (die M10 is denk ik te zwak voor wat ik zoek)
-Musiland 02 DAC of uDAC 02
-Dayton 10" of kleiner als subwoofer.

ik heb dus besloten in één keer een echt goede set te kopen ipv een combo'tje zoals de M10. De D1080mkii is misschien niet de mooiste set die er verkrijgbaar is maar schijnbaar wel een van de beste. (tenzij ik meteen de 200mkII van Swans koop). Ik ga volledig af op de oren van anderen, oftewel de positieve danwel negatieve reviews die over speakers geschreven worden.

De reden dat ik eigenlijk alleen in de Swans hoek zoek is eigenlijk dat die de enigen zijn met superieur multimedia geluid en tegelijk er goed uitzien. De tegenhanger van de D1080mkii, de Audioengine a5 is namelijk spuug en spuug lelijk naar mij mening.

Ik ga de komende drie weken werken, en daarna zal er een uiteindelijke beslissing genomen worden, nog steeds sta ik compleet open voor suggesties!

Met name W.Zijlsta alvast bedankt voor de superheldere uitleg!!

Groeten
btz

Acties:
  • 0Henk 'm!

Anoniem: 351225

Ik heb zelf de Swans 200mk III in combinatie met de Beresford TC7520. Een subwoofer vind ik bij deze speakers absoluut niet nodig (voor muziek).

  • kawacatoose
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 11-05 10:54
Ik heb net mijn Swans M10 binnen en vind ze zeer goed klinken bij muziek, waar voor ik ze ook gekocht heb. Net er 2 uurtjes naar geluisterd, ze moeten nog even inbranden maar het geeft al wel een mooi compleet geluids beeld bij muziek. Je hoort hierbij echt duidelijk alle verschillende instrummenten want bij veel boxen sets in deze prijs klasse klinkt het vaak als een grote geluids brij zoals bij de logitech z2300/z623. Voor films is deze set echt te licht want de subwoofer is niet echt een subwoofer maar een mid-woofer en je moet het ook echt bij de boxen op je buro zetten anders geeft ie geen effect.

[Voor 5% gewijzigd door kawacatoose op 11-07-2011 23:05]

Core i5 2500k - MSI GTX560TI OC

Pagina: 1


Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee