[HP DESKTOP]Windows 7 installeren op SSD

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • van.der.schulting
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-08-2024
Ik heb een HP Desktop op het werk met een 750 GB HDD. Vandaag wilde ik de 750 GB HDD vervangen voor een 128 GB SSD. Ik heb braaf mijn recovery DVD's gemaakt, zoals HP dat wil. Helaas weigerde Windows 7 te installeren op de 128 GB SSD, omdat deze schijf kleiner is dan de originele HDD. Opzich niet zo vreemd, want volgens mij maken de recovery DVD's simpelweg een image van je systeem.
Probleem lijkt mij niet zo ingewikkeld om op te lossen, dus laat ik even de HP helpdesk om hulp vragen. Die hebben vast wel een manier om dit snel op te lossen. Helaas niet, in principe leveren ze geen ondersteuning, ze konden me hooguit recovery DVD's sturen...

Nu denk ik aan twee mogelijkheden:
1. De HP Helpdesk raadde mij aan om met een partitie-programma alvast partities te maken op de SSD en dan Windows te installeren. Volgens mij heeft dit geen zin, immers blijft de SSD toch echt kleiner dan de HDD :P. Ook al zou dit wel kunnen:
a. Waar haal ik een partitieprogramma vandaan of moet ik Partition Magic ook nog eens kopen naast dat ik een SSD gekocht heb?
b. Deze optie is wel een ingewikkeld en tijdrovend proces en daar zullen ze op het werk niet blij mee zijn als ik een volle dag bezig ben met het installeren van mijn PC.

2. Veel simpeler lijkt mij het volgende: Op de PC staat een Windows serial-key, maar we hebben geen Windows 7 DVD's op het werk (allemaal HP's, dan krijg je dat). Het is legaal om een reservekopie te maken van een Windows DVD. Maar waar haal ik zo'n DVD vandaan en gaat dat werken op mijn HP? Ik kan het natuurlijk downloaden via Bittorrent oid, maar ook al voer ik dan mijn serial in, ik twijfel dan toch op ik legaal bezig ben. Kan ik Microsoft bellen voor het opsturen van zo'n DVD? Of ben ik aangewezen op de spreekwoordelijke buurman waarvan ik de DVD even mag lenen?

Kortom:
1. Ik zit zelf te denken aan optie 2, maar wie weet of dat kan en of het legaal is? In theorie zou het wel zo moeten zijn.
2. Ik weet dat ik niet de eerste ben die met dit bijltje hakt, maar kan niet een oplossing op Internet vinden. Wie heeft met mijn probleem ervaring en weet hoe ik het het makkelijkste kan oplossen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hero of Time
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 09-07 21:16

Hero of Time

Moderator LNX

There is only one Legend

a. Waar haal ik een partitieprogramma vandaan of moet ik Partition Magic ook nog eens kopen naast dat ik een SSD gekocht heb?
b. Deze optie is wel een ingewikkeld en tijdrovend proces en daar zullen ze op het werk niet blij mee zijn als ik een volle dag bezig ben met het installeren van mijn PC.
A. Gparted is gratis en in de Meuktracker staan nog andere, gratis alternatieven om partities mee te maken en beheren.
B. Sinds wanneer is het maken van paritites tijdrovend? Het veranderen van de grootte, en dan met name verkleinen, dat is tijdrovend.
Het is legaal om een reservekopie te maken van een Windows DVD. Maar waar haal ik zo'n DVD vandaan en gaat dat werken op mijn HP?
Zolang het een OEM versie is en je de key op de kast gebruikt, moet Windows er prima mee kunnen activeren. Je kan HP weer bellen en duidelijk vragen of de recovery schijfjes die ze sturen een volledige installatie kan uitvoeren, of dat het een recovery partitie vereist. Want dan kan je 't bij HP vandaan laten komen. Zorg wel dat je niet op kosten wordt gejaagd, want ze kunnen er geld voor vragen (eerste klas afzetterij IMO).

Commandline FTW | Tweakt met mate


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • van.der.schulting
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 09-08-2024
Thanks, ik ga wel even proberen een OEM DVD te bemachtigen.