energiemeter multical 402 PC aansluiten mogelijk ?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DrLivingstoned
  • Registratie: Augustus 2008
  • Laatst online: 05-07-2024
Vandaag is mijn stadsverwarming meter vervangen door een multical 402 van kamstrup.
Volgens het manual is het mogelijk een PC aan te sluiten op een optoocoupler uitgang.
Via het programma logview zou het dan mogelijk moeten zijn om gegevens uit te lezen.

Heeft iemand dit al geprobeerd, al dan niet met de software ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SA007
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 23:56

SA007

Moderator Tweaking
Van wat ik in de datasheet van de meter zie op pagina 7 is dat de puls uitgangen totaal geen protocol hebben maar simpelweg pulsen per verbruikte eenheid.

Zo te zien heeft de meter 2 pulsuitgangen, de CV en CE welke een puls geven op elke verhoging van het display (van bijv 0.01 naar 0.02).

Deze pulsen kan je zonder problemen op een computer aansluiten, het hangt alleen af van het logview programma hoe dat zou moeten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DrLivingstoned
  • Registratie: Augustus 2008
  • Laatst online: 05-07-2024
In de docs op de website van de leverancier claimt men dat 't ding ook jarenlang de data blijft onthouden. Zou leuk zijn om die uit te draaien en statistiekjes van te maken. Maar ja, logview ?!?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SA007
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 23:56

SA007

Moderator Tweaking
Via de puls uitgangen haal je er sowieso alleen verbruikspulsen uit, geen historie.

Zit het ding aangesloten via een slimme meter toevallig? (kleine kans, waarschijnlijk niet) die hebben namelijk wel een data interface.

Edit:
Zie net dat je het ding met een dozijn interfaceopties kan krijgen, niet alle hebben pulsuitgangen, controlleer even welke versie je precies hebt.

[ Voor 26% gewijzigd door SA007 op 16-06-2011 21:52 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Looney11
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 11-05 22:38
Als je pech hebt, zitten alle aansluitingen voor datacommunicatie achter de verzegelde kapjes en kun je nergens bij. Als het draadloos gebeurd heb je nog een kans maar daar zou ik niet op gaan rekenen.