Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Simpele manier om wachtwoordenbestand te beveiligen?

Pagina: 1
Acties:

  • chronoz
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 09-10-2022
Ik gebruik een wachtwoordenbestand in .rtf-formaat op mijn computer om mijn wachtwoorden op te slaan. Ik gebruik al onder andere de Firefox-wachtwoorden beheers voor het opslaan van wachtwoorden, maar voor de zekerheid zet ik belangrijke wachtwoorden vaak ik het tekstdocument.

Mijn wachtwoorddocument zit in mijn Dropbox-folder die op 3 verschillende computers bereikbaar is. Ik heb een tijdje TrueCrypt gebruikt, maar dat bracht echt te veel moeite met zich mee. Het synchroniseren met Dropbox gaat dan niet echt lekker, daarbij is het grootste deel van mijn Dropbox geen belangrijke data als wachtwoorden of privé data.

Het simpelste zou zijn dat de 1e keer dat ik op een dag of sinds een boot een wachtwoord moet invullen, hetzelfde zoals ik het nu doe met mijn private key voor SSH. Daarvoor moet ik eenmalig een wachtwoord invullen tijdens het booten.

Het is enorm handig dat ik gewoon het pad kan typen naar het tekstdocument en altijd snel het wachtwoord kan kopiëren. Ik gebruik het document soms wel 4-5 keer per dag en het werkt echt sneller, zeker ook voor oude wachtwoorden/gegevens/codes van enkele jaren geleden die gemakkelijk te vinden zijn met de zoekfunctie van wordpad.

  • wontcachme
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 20:12

wontcachme

You catch me? No you wont

keepass? Werkt erg fijn vind ik

GamePC (AMD Ryzen 5900x - Gigabyte RTX 3070 Gaming OC 8G - Gigabyte Aorus X570 ELITE - 32GB Corsair Vengeance 3600C18 - 1.5TB Samsung 970 EVO NVME - 500GB Samsung 950 EVO Sata - Fractal Design Define 7 - Corsair RM750x - 2x Asus VG27AQ 1440p@144hz)


Verwijderd

De manier van werken die je nu gebruikt is volgens mij verre van verstandig. Zoals hier te lezen is, bevat Dropbox nogal wat onveiligheden.

Ik zou gebruik maken van een programma zoals Keepass. Simpel en de perfecte oplossing voor jouw probleem.

  • DataGhost
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 19:08

DataGhost

iPL dev

Inderdaad KeePass. Ik zie dat je ook al eens dingen met SSH hebt gedaan dus ik neem aan dat je ergens een server hebt staan. Als je vaker op verschillende PC's werkt is er ook een plugin voor KeePass (KeePassSync) waarmee je kan 'syncen' tussen verschillende pc's. Je hebt dan lokaal altijd een (versleutelde!) kopie van je database staan en wijzigingen worden automatisch op je server (met SSH) doorgevoerd.