Anoniem: 238040 schreef op woensdag 25 mei 2011 @ 13:44:
Eens, de GT5 review was een afgang. Zo'n grote titel zo'n klein beetje testen. Ik wil nu niet teveel op deze review in gaan want dat zou off topic zijn. Maar er stonden idd dingen in die gewoonweg niet klopten en zaken die niet eens aan bod zijn gekomen. En dan het eindcijfer van 7,5. Ik durf er een emmer gif op in te nemen dat Forza 4 straks gewoon een 9+ krijgt, gewoon omdat het Forza en een XBox exclusive is.
Dat laatste is natuurlijk gewoon bullshit. Mocht je oprecht twijfelen aan onze integriteit of de manier waarop wij hier met ons werk bezig zijn, dan nodig ik je van harte uit op de redactie en mag je van mij best eens komen kijken hoe we te werk gaan, een babbeltje maken met de hoofdredacteur, etcetera. Laat maar horen, mn mailadres is jurian@tweakers.net, of stuur me een DM.
GT5, 7.5: ik sta daar nog altijd achter, ik heb toevallig laatst (als referentiekader voor graphics bij oa. TDU 2) weer gespeeld en vind er nog steeds niets aan, het is nog steeds een optocht met mooie auto's. Meningen verschillen nu eenmaal, mijn collega gaf LA Noire laatst een 8 geloof ik, ikzelf vermaak me thuis momenteel prima met die game en kan me goed voorstellen dat ik dat een half of heel punt hoger had kunnen geven.
Reviews zijn meningen. Dat er, door de specifieke natuur van GT5 dingen niet kloppen aan zaken die pas na 25-30 uur aan bod komen, dat kan zijn en dat is jammer (mea culpa) - zoals toen ook uitgelegd: reviewtijd is beperkt. De tijd die we er WEL aan hebben besteed was al VER bovengemiddeld. We hebben 2 gameredacteuren die elk 38 uur per week werken en daarbij meestal nog wel wat meer doorspelen thuis, en er is dan gewoon een grens aan hoevel tijd je in een game kunt stoppen voor een review.
Zou je kunnen aangeven waarom de 360 versie altijd als eerste voor handen is? Dit heb ik namelijk ook meer gezien bij andere reviews. Vooral shooters, deze worden ook standaard op de 360 gereviewd. COD BO, Brink bijvoorbeeld. Het merendeel van de FPS spelers doet dit toch echt op een PC. Het heet hier toch Tweakers? En als de graphics als minpunt worden genoemd, vergelijk het op z'n minst even met de PC versie, die anno 2011 toch wel superieure graphics levert. In plaats daarvan worden er dingen geroepen als dat het op de PC niet veel beter zou zijn. Zo van, het zal wel. Dat is niet bepaald objectief. Ik denk dat het voor bepaalde games, beter is ze helemaal niet te testen en het lekker bij nieuws te houden. Menig tweaker, waaronder ik, beginnen dat XBox only geneuzel een beetje zat te worden. Waarom krijgen andere sites het wél voor elkaar om op tijd over PS3 of PC versies te beschikken?
Ook weer: in een ideaal geval testen we alles op elk platform. We hebben de afgelopen tijd meerdere games op 2 paltformen gespeeld, als die mogelijkheid er was. Die mogelijkheid is er echter niet vaak. Wij vragen als Tweakers.net zijnde in de aanloop naar een release best om een pc-versie (ook meteen handig voor benchmarks) maar die zijn er vrijwel nooit voor de releasedatum. Reden? Kan ook ik alleen maar naar gissen, want dat is wat we te horen krijgen vanuit de uitgeverskant. Ik weet wel dat veel uitgevers de Xbox 360 als lead development platform gebruiken, dus misschien dat er daarom ook vaker 360-reviewcodes beschikbaar zijn.
Los daarvan zien we heus wel dat Tweakers.net absoluut nog steeds een sterke pc-basis heeft, en zullen waar mogelijk daar ook naar handelen. 'Waar mogelijk' betekent in de praktijk alleen heel vaak: niet mogelijk.
Overigens is dit (de pc-kwestie) binnen de redactie ook onderwerp van gesprek. We kijken momenteel naar manieren hoe we toch meer met pc-versies kunnen gaan doen. Waarschijnlijk zal daar in de periode na de E3 meer concreet over worden, en de concrete plannen er zijn, zullen jullie dat ook horen.
[
Voor 0% gewijzigd door
Tweakjur op 25-05-2011 16:11
. Reden: cijfer van LA Noire was 8, geen 7,5 ]