Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 43456

Topicstarter
De situatie is als volgt:

We hebben een klein serverpark met 5 servers:

SERVER01 (SBS2003, exchange domaincontroller)
SERVER02 (Database server, Navision)
SERVER03 (Dataserver)
SERVER04 (Terminal server)

SERVER01 t/m SERVER03 moeten dagelijks gebackupt worden. Hier gebruiken we nu Backup exex 2010 voor. Elke dag schrijven de servers incrementele backups naar de een NAS toe met 1000mbps verbinding.
Dit gebeurd op werkdagen (Maandag t/m vrijdag)
Op de zaterdag worden alle servers gebackupt naar een tapedrive (Ultrium 920)

Nu heeft een dame enkele documenten weggegooid welke maar voor de helft gerecovered konden worden, dus ik sta nu op scherp wat betreft het backuppen, want dit moet niet weer gebeuren.

Persoonlijk vind ik Backup Exec een omslachtig programma, en ben eigenlijk opzoek naar wat nieuws. Heb al een demo van Acronis gedownload, maar ik ben bang dat dit de lading ook niet echt dekt.

Mijn ideaal is om van elke dag een volledige backup te maken van alle data op alle server...........hebben jullie ideeen hoe ik dit voor elkaar kan boksen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mental
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 20-10-2020
Kun je niet gewoon shadow copy aanzetten voor de schijven met user data?
Op die manier kan je heel makkelijk bestanden snel terugzetten zonder dat je je tapes / disk backups nodig hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dirtyrockers
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 20:33
shadow copy

microsoft scdpm zou ik ook eens naar kijken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DaVaRiOuS
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 27-07-2022
Iedere dag een volledige systeemback-up te maken van alle servers lijkt me niet de ideale oplossing.

Ik zou deze wel incrementeel houden en bijv. 1 keer per maand een volledige back-up draaien.
Maar zoals al is gezegd, even de shadow copy aanzetten en de capaciteit instellen dat je een maand terug kan terughalen. Gemiddeld is dit ongeveer 10% van de totale volume.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • StarWing
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 11-05 11:41

StarWing

Huh ?!?

Waarom geen full backup iedere dag naar tape van de documenten ? Dat een server incrementeel gebackupped word, ok. Maar data kan je toch iedere dag naar tape wegschrijven ?

Als je iig genoeg ruimte hebt op je medium (tape) kan je toch een full backup doen ?

Page intentionally left blank.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • elevator
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

elevator

Officieel moto fan :)

Leg ons anders eerst eens uit hoe je die data hebt kunnen verliezen, dan kan je daar je backup plan op aanpassen.

Een regelmatige (wekelijkse danwel tweewekelijkse) full backup met daarop differentiele backups (incrementele zou ik zelf niet zo snel gebruiken) zal normaal net zo veilig zijn als een fullbackup :)
Pagina: 1