Bij het - stomme ziggo, dan zoek ik het zelf wel uit - debuggen bleek dat beidde modems direct na een enkele splitter direct bij binnenkomst in de meterkast het prima naast elkaar wouden doen.
Ging ineens het lampje bij me branden dat ik de bovenbuurvrouw met een nieuwe LCD heb zien sjouwen...
En jawel daarin blijkt de oorzaak
Met een tijdeleke fix van een extra signaalversterker (1-weg) tussen de splitter waar die tv aan zat en die tv zelf werkt het weer
[argh!]Als ziggo nou gewoon had gevraagd of er wellicht iets was veranderd t.o.v. de bedrading of de aangesloten apparaten daarvan.. maar nee, het is technisch niet mogelijk $@#$#$#@#$ [/argh!]
Andros schreef op zondag 01 mei 2011 @ 15:18:
Klopt, een mondelinge toezegging is rechtsgeldig. Het probleem is alleen dat het jou woord is tegen dat van het bedrijf. Als jij voor dit soort kleine zaakjes een hele rechtsgang wilt maken, leef je uit. Merendeel van de mensen laat het er gewoon bij zitten en kiest uiteindelijk voor een andere aanbieder.
Nee dat is de moeite idd niet waard, maar dat maakt nou net dat ze er mee weg komen en slechte service blijven leveren. Als 1 op de 10 dit wel zou doen en een bedrijf voor die kosten moet opdraaien, moet je eens kijken hoe snel ze het ineens wél goed kunnen regelen.
Andros schreef op zondag 01 mei 2011 @ 15:18:
Ow ja, telefoongesprekken opnemen heb je niets aan zonder toestemming van de andere partij. Enkel als jij toestemming vraagt en deze wordt gegeven is dat rechtsgeldig. Ik weet het, het zijn smerige praktijken maar iedereen die op een helpdesk zit of zat weet hoe de zaken gaan en weten ook dat je er bijzonder weinig tegen doet. Grootpraat van "opnemen van gesprekken" of "mondelinge toezeggingen" op fora zijn leuk en aardig maar in de praktijk zijn er weinig mensen die dergelijke zaken winnen.
niet waar zie onderstaande quote (en bronnen
link1,
link2
):
Als je zelf deel uitmaakt van het gesprek is het toegestaan het gesprek op te nemen. Er is geen verplichting van tevoren te melden dat je het gesprek opneemt.
Dat geldt wel als bedrijven hun gesprekken opnemen.
Je mag niet zomaar de opnamen zonder toestemming van de betrokkenen openbaar maken aan derden.
Strafbaar is een gesprek opnemen (aftappen) dat niet voor jou, mede voor jou of voor diegene in wiens opdracht je handelt, bestemd is. Met andere woorden: gesprekken van derden opnemen zonder dat een van die partijen dit weet is strafbaar.
PeterEs schreef op zondag 01 mei 2011 @ 17:13:
Vervelende situatie. Een tweetal maanden geleden heb ik ook met ziggo gebeld of het mogelijk was en mij werd ook verteld dat dit niet kon. (zit namelijk met een vergelijkbaar probleem, bedrijfspand, meerdere bedrijven en 1 kabel). Reden hiervoor zou zijn dat als een van de modem's in storing treed dat de ander ook over zijn nek zou gaan en het dan niet mogelijk zou zijn om de lijn stabiel te krijgen zonder de tweede modem los te koppelen.
Ik heb er verder geen tijd meer in gestoken en ben gaan kijken naar andere alternatieven (vDSL / Glasvezel)
Waarom is het absoluut geen optie om met zijn tweeën 1 verbinding te delen? Als je een Firewall aan je modem hangt die meerdere LAN's aan kan, hebben jullie beide je eigen LAN zonder dat je bij de ander zijn netwerk kan. En als je het helemaal goed wilt doen vraag je bij ziggo een extra publiek IP op de verbinding aan en heeft ieder ook nog zijn eigen publieke IP.
Ik denk dat dat meer te maken heeft met zou kunnen gaan en eventueel lijn resetten (eigen multipoort tap voor zakelijke gebruikers?)
Iets met een vrouwelijke ZZP'ster

SCIxX schreef op zondag 01 mei 2011 @ 17:20:
Misschien vervelend dat je verkeerd bent voorgelicht, maar je ook wel erg naïef bezig als je van een verkoper (dus geen technische medewerker) aanneemt dat dit zo maar kan. Helemaal dit soort specifieke situaties moeit je natuurlijk goed uitzoeken. Ik snap het sowieso niet helemaal, je hebt nu 2 contracten lopen op 2 aansluitingen? Aangezien je in je topic aangeeft dat ze zeiden dat 1 van de 2 dan maar moest opzeggen.
Ik ben niet verkeerd voorgelicht, die helpdesk is verkeerd voorgelicht! (imho

)
Die verkoper had het tenslotte ook nagevraagd/uitgezocht. En het heeft gewerkt...
haha ja hij is mooi heh, 1 adres, 3 contracten.
1. Huisbaas, hij heeft hoofdaansluiting op zijn naam en rekening staan.
2. huisgenoot, zij heeft een internet+bellen telefonie op haar eigen naam staan en betaald alleen daarvoor - direct aan ziggo dmv incasso. Aangezien dit gekoppeld is aan de hoofdaansluiting hoeft zij (en ik) niet extra nogmaals te betalen voor het basissignaal.
3. ik heb dus alleen internet van ziggo, met net als bovenstaande twee een eigen klantnummer en een eigen rekening.
ArChie schreef op zondag 01 mei 2011 @ 18:51:
[...]
Zoals gewoonlijk denken ze bij Ziggo weer eens dat "technisch niet mogelijk" een equivalent is voor "wil niet". Zoals je zelf echter proefondervindelijk hebt vastgesteld is het technisch wel mogelijk. Sterker nog in feite doet Ziggo zelf niet anders in elk coax segment waarop meerdere kabel Internet klanten zijn aangesloten. Als het "technisch niet mogelijk" zou zijn, dan zou Ziggo per coax segment maar een paar kabel Internet klanten kunnen toelaten terwijl er veel meer huizen zijn aangesloten op zo'n coax segment.
[...]
Ik heb dat die helpdesk medewerker ook proberen uit te leggen, maar die kreeg ik dat niet aan het verstand. Hij heeft het 2x nagevraagd (of mij slechts in de wacht gezet om te doen alsof) maar het kon toch echt niet. En doorverbingen naar 2e lijn of superieur of klachtenafdeling was ook niet mogelijk... Erg frustrerend kan ik je zeggen
Bovendien, als het technisch niet mogelijk is, waarom heb ik dat dan zo af kunnen sluiten in jullie administratie...

DJSmiley schreef op zondag 01 mei 2011 @ 20:41:
[...]
Lang verhaal kort: Het kan gewoon. De enige reden waarom het niet zou werken kan zijn dat je teveel signaal verlies hebt als gevolg van splitters/taps. Hang eens je modem direct op de hoofdaansluiting, en lees je signaalwaardes uit. Dan kun je de rest terugberekenen/meten
Ik heb praktijksituaties gezien van 3 modems (wel verschillende providers maar toch), en heb tijdens debuggen van een cmts een testopstelling gehad met 7 modems... zolang je signaal maar goed is.
Blijkt inderdaad aan het signaal te liggen. En de verandering daarvan lag niet aan ziggo maar aan vervanging van een flatscreen die achter dezelfde splitter hangt als mijn modem.
Weet je toevallig ook hoe ik die uitgelezen krijg? Het is zo'n irritant transparant modem waarvan je - na intiatie - niet echt makkelijk de instellingen nog kan benaderen.
bjck schreef op zondag 01 mei 2011 @ 22:49:
[...]
Los daarvan heb je een eigen klant nummer, ben je dus abonnee. Hoe Ziggo het aansluit of mogelijk maakt je te leveren is niet jouw probleem maar hun probleem. Je bent klant en had een werkende dienst. Ze kunnen twee dingen doen:
1. Je aansluiting herstellen en behandelen als storing. Hoe het opgelost wordt technisch is niet aan jou om over na te denken noch je druk over te maken.
2. Ze geven aan dat ze niet meer kunnen (of willen in deze technische situatie) leveren. Daar kan je weinig tegenin brengen, ze mogen het contract eenzijdig opzeggen. Maar check de voorwaarden of dit een geldige reden is dan zou je het kunnen aanvechten.
1. Dat wil de helpdesk niet.
2. Dat doen ze ook niet, ze zeggen dat ik zelf maar op moet zeggen...
Ballebek schreef op maandag 02 mei 2011 @ 10:13:
[...]
Toevoeging: Er is de laatste tijd een hoop veranderd in de infrastructuur van Ziggo (en de meeste andere kabelaanbieders) waardoor er nu vaker op poortniveau wordt gekeken ipv per kabelsegment.
Dat zou verklaren waarom het nu zo strak gecommuniceerd wordt.