Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • baskreijveld
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 26-07 00:00
Voor het efficient aanpassen van een 'hoofdbestand' met hierin 4 snapshots van andere jpegs, ben ik op zoek naar het volgende:

Het zou mooi zijn als er een programma is wat het volgende doet:
- In het hoofdplaatje zijn vier snapshots ingevoegd: 1.jpg, 2.jpg, 3.jpg, 4.jpg
- Je vervangt de 'oude snapshots' met de nieuwe, met dezelfde bestandsnaam (overschrijft dus de oude)
- Het programma merkt dit en vraagt of de bestanden 'opnieuw gekoppeld' moeten worden
- De jpegs worden automatisch vervangen

Dit is namelijk wel mogelijk bij mijn videobewerkingsprogramma, maar voor grafische programma's heb ik dit nog niet gevonden. Ik ken het systeem van werken met layers, maar op deze manier hoef je alleen de 4 bestanden te vervangen en niet de lagen opnieuw aan te passen (lees: plaatje vervangen met allerlei onnodige kliks).

Bestaat zoiets?

Alvast bedankt voor de reactie(s)!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dark Blue
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 05-09 10:36

Dark Blue

Compositionista!

Alpenmeisje

Heb je al gezocht, en wat heb je toen gevonden?

Ik zou eens beginnen met Irfanview, en dan kijken naar de 'batch' opties. Ook Adobe Photoshop (Elements) heeft dat wel, maar is niet gratis.

heidiulrich.nl | adventura.nl : rugzakavonturen | pathwise.nl : prepping geeks to get jobs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • baskreijveld
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 26-07 00:00
Ik ben een beginner op het gebied van grafische bewerking, maar kom via google vaak toch terecht bij het werken met layers (zoektermen: picture in picture leiden daar naar toe).

Met IrfanView is het voor zover mij bekend niet mogelijk om de 4 "kleine plaatjes" in het "hoofdplaatje" als aparte 'bestanden' gekoppeld te houden als eigen selecties? Ik kan me voorstellen dat mijn vraagstelling erg onduidelijk is, maar ik hoop dat iemand het begrijpt :)

De basis zou dus wel mogen zijn om te werken met layers om de 4 jpegs te definieren, maar het 'snel' vervangen van de jpegs zou dan moeten gebeuren op basis van het vervangen van de daadwerkelijke bestanden (1.jpg....etc.) in plaats van dit in de layer/het bewerkingsprogramma te doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Towap
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 29-09 10:38
Volgens mij moet je meer gaan kijken naar iets als Indesign of Scribus: dergelijke programma's laten toe om creatief fotos te schikken en gebruiken bestandskoppeling.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • baskreijveld
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 26-07 00:00
Yep, dat is inderdaad wat ik zocht! In InDesign krijg ik dan de volgende melding:

"This document contains links to sources that have been modified. You can update the modified links now, or update them later using the Links panel".

Thanks voor de hulp!