Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Stuurprogramma Lexmark X5100 [W7] [XP]

Pagina: 1
Acties:

  • Nieknikey
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 31-10 06:42
Ik heb beneden op de Windows XP pc van mijn ouders een Lexmark X5100 printer aangesloten via USB. Deze wil ik vanaf mijn Windows 7 Laptop kunnen gebruiken, maar daar waar ik vaker op problemen ben gestuit kom ik er ook dit maal weer niet uit. Ik kan via enkele wegen de printer gebruiksklaar maken voor mijn laptop, maar bij elke manier stuit ik op problemen.

- Ik kan op de PC van mijn ouders extra stuurprogramma's installeren zodat "De gebruiker van het betreffende besturingssysteem geen stuurprogramma's hoeft te installeren", aldus Windows XP. Daaronder staat een lijstje met aan te klikken stuurprogramma's voor besturingsprogramma's waar Windows 7 niet bij staat. Het stuurprogramma moet ik dan zelf zoeken en ik moet een .inf bestand leveren.

- Ik kan op mijn eigen laptop via Apparaatbeheer een printer toevoegen en zoeken. Hierbij kan ik de printer via netwerk setup zoeken maar op de een of andere manier kan mijn computer hem ook via local installeren, maar die locatie betreft dan een externe locatie (dus eigenlijk denkt w7 dat de printer local is, maar dat is die in feite niet). Probleem is in beide gevallen echter dan ik ook hier weer de betreffende printer, de Lexmark X5100, niet in de lijst met besturingsprogramma's kan vinden. Daarna heb ik het stuurprogramma gedownload voor Windows 7, maar daar staan meerdere .inf bestanden bij en geen enkel .inf bestand werkt.

- Het stuurprogramma dat ik gedownload heb wordt normaal standaard opgestart als .exe bestand, en hier kan ik dan kiezen of de printer is aangesloten via USB of via Network. Na Network geselecteerd te hebben wordt de vraag gesteld of de printer Peer-to-Peer is verbonden met het netwerk, of direct aan het netwerk gekoppeld is. Na de optie "Peer-to-Peer" geselecteerd te hebben, moet ik de locatie van de printer opgeven en begint het programma met installeren. Aan het einde krijg ik de melding "Installation Finished" en gaat het venster weg. Ik kan dan echter nergens een geinstalleerde printer vinden en het lijkt net alsof de installatie nooit gebeurd is.

Wat kan ik in hemelsnaam doen om deze printer ooit te kunnen laten printen vanaf mijn eigen laptop? Ik kán natuurlijk wel via een USB stickie steeds alles overzetten maar dat gaat zó ontzettend vervelen, bovenop het feit dat het gewoon leuk is om de printer aan de praat te krijgen. Desalniettemin kom ik er nu echt niet meer uit en ik hoop dat er hier mensen zijn die mij kunnen helpen.

  • alt-92
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

alt-92

ye olde farte

Doe dan eerst het volgende:
Share je printer op je XP machine.
Maak een verbinding met je gedeelde printer(queue) op de commandline:
net use lpt2 \\XP\printer

Ga vervolgens in Windows 7 een printer installeren en kies als lokale poort de net aangemaakte lpt2
Installeer de printer met de Win7 drivers


Vanaf dat moment kun je de printer ook rechtstreeks aanspreken, ook met point & print - en kan je ook de lpt2 poort weer verwijderen.
net use lpt2 /d /y

ik heb een 864 GB floppydrive! - certified prutser - the social skills of a thermonuclear device


  • Nieknikey
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 31-10 06:42
Dat is het probleem juist, die drivers kan ik niet vinden. Ik heb een .inf file nodig en die kan ik in de drivermap vinden, maar daarna stuit ik op een 0x00000002 error en kaptie met installeren :p Ik heb de driver gedownload, maar als ik die installeer (tis een aparte applicatie) dan stoptie op 't eind en lijkt het alsof er niets veranderd is :s

  • alt-92
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

alt-92

ye olde farte

De X5100 an sich bestaat ook niet, maar is een serie (5130, 50 en 90).
Tenminste, volgens de Lexmark supportsite. Welke heb je nu precies?


Die 0x2 error betekent dat er bestanden missen overigens (0x2 = not found)


in de categorie "I can't believe I'm doing this"..

Download de Vista driver. Geven ze tenslotte zelf aan op hun site.
Die cjrX5100EN.exe is een self-extracting zip.
Die kan je natuurlijk ook zelf uitpakken en dan tijdens de installatie verwijzen naar
cjrX5100EN\drivers\Win_XP2K\LXBAprc.inf
Toch?

[ Voor 41% gewijzigd door alt-92 op 15-03-2011 19:54 ]

ik heb een 864 GB floppydrive! - certified prutser - the social skills of a thermonuclear device


  • Nieknikey
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 31-10 06:42
Klopt. En nadat ik dat doe en die LXBAprc.inf invoer bij 'handmatig stuurprogramma installeren' geeftie die 0x2 fout.
Ik heb een X5150. Het hele probleem is dattie het stuurprogramma gewoon niet wil installeren... ook al heb ik dat al tig keer via de self extracting zip gedaan.

  • Nieknikey
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 31-10 06:42
Bump.
Niemand een idee hoe ik dit kan fixen?

  • alt-92
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

alt-92

ye olde farte

Enige wat ik kan verzinnen is dat ze (teh h0rr0r) nog steeds een kernelmode type2 driver willen installeren.

Heb je die printer ook al eens met volledige adminrechten proberen te installeren?

ik heb een 864 GB floppydrive! - certified prutser - the social skills of a thermonuclear device


  • Nieknikey
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 31-10 06:42
Doet windows dit niet automatisch? Ik heb zelf wel adminrechten... maar aangezien ik niet rechts kan klikken om op uitvoeren als administrator te klikken (op printer toevoegen), hoe moet dit precies?

  • Nieknikey
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 31-10 06:42
Om nog even hierop terug te komen...
Het lukt me dus niet. Bestaat er geen manier om een 'virtuele printer' te installeren op de XP computer (die WEL in de lijst staat van w7 drivers) en om zo via de virtuele printer op de XP computer de X5150 te laten printen?

  • wagenveld
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Wat je kunt proberen is bijvoorbeeld de HP LJ4 driver te gebruiken icm alt-92 zn methode. Werkt bijna altijd wel voor standaard printjes. Wil je dezelfde functionaliteit als de originele driver dan wordt t een probleem.

  • Nieknikey
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 31-10 06:42
wagenveld schreef op zondag 27 maart 2011 @ 18:22:
Wil je dezelfde functionaliteit als de originele driver dan wordt t een probleem.
Dat is niet erg, het enige wat ik afdruk zijn gewone word documenten. Ik heb echter nog geen een driver kunnen vinden waarbij hij aan het printen gaat. Ik ben nu dus maar gewoon de hele lijst aan het afwerken in de hoop een driver te kunnen vinden waarmee ik deze basis dingen kan printen.

  • wagenveld
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Hrm, is geen PCL maar host based driver. Gaat wat moeilijker worden :P
Probeer eens de x5000 serie driver, die zijn wat nieuwer zo te zien.

[ Voor 33% gewijzigd door wagenveld op 27-03-2011 19:14 ]

Pagina: 1