[HDD] WD Blue read en acces time rariteiten

Pagina: 1
Acties:

  • Gropah
  • Registratie: December 2007
  • Niet online

Gropah

Oompa-Loompa 💩

Topicstarter
hallo allemaal,

Ik zit hier al een tijdje met een opzich mooie HDD, een Western Digital Caviar Blue 500GB 5000AKS. Mooie harde schijf, had geen klachten op 1 ding na. Mijn PC starte nogal sloom op, dit was in mijn oude PC die echt nodig aan vervanging toe was. Zo gezegd, zo gedaan en een nieuw systeem gekocht:

#ProductPrijsSubtotaal
1Western Digital Caviar Blue WD5000AAKS, 500GB€ 31,61€ 31,61
1Sony Optiarc AD-7260S Zwart€ 16,99€ 16,99
1Cooler Master Elite 334€ 34,51€ 34,51
1be quiet! Pure Power L7 530W€ 55,-€ 55,-
1Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G€ 35,-€ 35,-
1AMD Phenom II X6 1055T Boxed€ 137,90€ 137,90
1Asrock 880GMH/USB3 R2.0€ 62,73€ 62,73
1Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCI-E€ 159,10€ 159,10
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 532,84


Ik heb de HDD gehouden, want het moest allemaal een beetje budget en ik had tot dan toe geen enkel probleem gehad met de HDD. Echter zelfs met het nieuwe systeem blijft het opstarten, naar mijn idee, te lang duren. Duurt toch zeker 30 seconde op het bureaublad voordat ik uberhaupt iets kan doen en het duurt nog eens 30 seconde voor MSN en Skype verschijnen. Zodoende ben ik op zoek gegaan naar een kwaaddoener.

Het eerste wat ik heb getest is de HDD met HD Tune Pro en ik schrok mij rot. De grafiek is niet normaal raar. Toen heb ik maar besloten maar op redelijke random momenten mijn HDD te testen, sommige test zijn als de PC al uren draait, 1 binnen 10 minuten na boot en 1 binnen een uur.

Dit zijn de grafieken:
Afbeeldingslocatie: http://www.plaatjesupload.nl/bekijk/2011/03/12/1299948298-170.png
Full size plaatje

Zoals jullie al zien zijn ze niet normaal raar. Omdat ik wel van statestiekjes hou heb ik die er ook even bij gemaakt:

Afbeeldingslocatie: http://www.plaatjesupload.nl/bekijk/2011/03/12/1299949078-830.png

Groen is het beste, rood het slechtste. Avg 3 is het gemiddelde van 3 waarden waarbij de laagste en de hoogste weg zijn gestreept. Avg is het gemiddelde over het totaal.

Hier valt al snel op dat het niet 1 meting is die alles bepaald. De slechtste en de beste metingen zijn verspreid over verschillende metingen.

Ik heb ook nog een sector scan gedraait, geen bad sectors. Ik heb deze ook gedraaid toen hij een maand in (het oude systeem) zat en toen gaf hij 2 bad sectors aan. Ook weer zo raar.

Nu is mijn vraag, wat moet ik hier mee? Wat kan ik hier uberhaupt mee? Moet hij RMA, heb ik misschien een instelling fout staan?

Ik heb zelf al gekeken naar de SATA kabel, welke er goed in zit. Kans dat hij brak is acht ik klein aangezien die nieuw is. Voor de rest natuurlijk gegoogled, maar dat leverde weinig op.

alvast dank,

  • sjaakwortel
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 15:57
Heb je hem al defragmenteerd ? dat helpt ook vaak, hoewel ik het in dit geval betwijfel omdat het een clean install is.

-edit-
soms worden die dalen ook veroorzaakt omdat een ander programma het nodig vind om op de schijf te schrijven dus goed opletten dat alles uitstaat als je de test draait. qua snelheid ziet hij er trouwens redelijk uit (sneller dan mijn 500gb samsung)

[ Voor 54% gewijzigd door sjaakwortel op 12-03-2011 22:44 ]


  • Gropah
  • Registratie: December 2007
  • Niet online

Gropah

Oompa-Loompa 💩

Topicstarter
Ik heb hem nog niet gedefragmenteerd, maar zal dat asap aan zetten. Install is nu zo'n 2 maand oud denk ik, dus misschien heeft het zin. Ik zelf verwacht van niet, de dalen zijn namelijk nooit op zelfde plek, maar nooit geschoten altijd mis!

Edit: Windows geeft zelf aan dat de schijf 0% gedefragmenteerd is, maar lak aan windows bij dit soort dingen :P

edit 2: en dan laat je hem analyze en kom je opeens op 32%... 32% in 2 maand -O-

[ Voor 29% gewijzigd door Gropah op 12-03-2011 22:40 ]


  • sjaakwortel
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 15:57
enige verbetering ?

Verwijderd

Ik zie niks vreemds, je hebt het OS op een HDD geïnstalleerd. Een HDD kan onder de 1MB/s (0.01MB/s) aan random I/O doen. Dus grofweg 80MB/s als je een groot bestand leest en 0,01MB/s als je random I/O doet, dat kan je HDD aan. Je ziet beide getallen in de grafiek terug: als de HDD in rust is en HDTune hem volledig kan benchen, en de negatieve pieken zijn wanneer het OS de schijf nodig heeft en dan ga je dus seeken met lage performance tot gevolg.

I/O en dus je HDD is het langzaamste component in je systeem. Als je alles update behalve je HDD, zal deze een grote bottleneck vormen. Immers kun je wel een 8 core CPU hebben, maar als alle 8 cores staan te trappelen om data van de disk dan doen ze alle 8 niks; dat is heel vaak zo bij moderne systemen en een ouderwetse hardeschijf.

Je kunt nog wel even naar je SMART gegevens kijken, die kun je vinden in de Health tab. Deze kun je ook nog posten als je wilt. Als je een echte benchmark wilt doen, dien je van een andere schijf op te starten en dan pas deze schijf te benchmarken, zodat windows niet I/O op de achtergrond uitvoert op de schijf.