Ubuntu start niet door na verse installatie

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ebonite
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 08-05-2021
Goedendag Linuxtweakers,

Allereerst moet ik wel zeggen dat ik een complete Linuxnewbee ben en toch hoop ik dat jullie me uit de brand kan helpen.

Sinds kort heb ik een server gebouwd en ik wou Ubuntu installeren. De installatie ging prima, alleen na de herstart blijft de scherm zwart met knipperende cursor en start niet door. Echter heb ik ook Debian geinstalleerd en dat ging zonder problemen, alleen beviel Debian me niet. Live CD van Ubuntu ook geprobeerd en dat ging zonder problemen.
Mijn specs zijn:
Mobo: Asus M4A89GTD Pro
Processor: AMD 250
Geheugen: Corsair 4 GB
Areca 1220
Harddisks: 8x Samsung Spinpoint F4 Ecogreen 2 TB
Boot HDD (voor OS): 1x Samsung Spinpoint 500 GB
DVD speler (merk weet ik niet)

Ik ben al bijna 1 week mee bezig geweest om verschillende Linux distro's uit te proberen waaronder OpenSuse, bij OpenSuse was ook geen succes, het wou Grub niet installeren.

Waarom ik jullie om hulp vraag is omdat ik Linux een veilig OS vind en de data die ik erop wil bewaren het belangrijkst vind.
Ik vermoed dat ik iets over het hoofd zie en fout doe, alleen weet ik niet waar ik moet beginnen. Ook heb ik Google geraadpleegd en kan er niks zinnigs uitvissen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Boudewijn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online

Boudewijn

omdat het kan

Kan het zo zijn dat grub op je areca staat en niet op je bootschijf?

Zie je grub uberhaupt wel? Wat is het laatste wat je ziet voor je cursor-scherm?

i3 + moederbord + geheugen kopen?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Bij mij blijft Ubuntu soms al hangen op het beginscherm met de knipperende stipjes.
Maar probeer eens Terminals te starten (Alt-F1 t/m Alt-F6; stuk voor stuk proberen, natuurlijk).
In mijn geval is er altijd wel een van de terminals die uitkomt op de prompt en de server blijkt dan toch wel gewoon goed gestart te zijn.
@Boudewijn:
Als het gaat om een werkelijke Ubuntu Server versie dan zie je de GRUB niet tenzij je tijdens het starten de Shift-toets ingedrukt houdt.

[ Voor 4% gewijzigd door Verwijderd op 15-03-2011 12:19 ]