Lenzen met USM AF motoren (niet de drive-by-wire zoals de 85 f/1.2 L) hebben fulltime manual focus en zijn prima te gebruiken om te filmen. Als je een langere focus slag fijn vind kun je beter voor Carl Zeiss lenzen gaan, deze zijn helemaal MF en hebben geen AF, hebben prachtige beeld kwaliteit en flare onderdrukking en hebben over het algemeen een lange focus slag om precies te kunnen focussenRemy schreef op donderdag 12 januari 2012 @ 11:41:
[...]
Zijn er nog specifieke Canon-lenzen waarbij MF heel prettig / makkelijk is op de 600D? Ik weet dat als de AF-motor is uitgeschakeld, sommige lenzen bij handmatig focussen alsnog licht 'tikken' bij focussen, of juist te makkelijk gaan en niet goed gedempt zijn. Dat laatste is bij MF-lenzen natuurlijk sowieso beter geregeld, maar goed
Is het zo dat bv bepaalde Canon macro-lenzen door hun langere focus-slag prettiger handmatig focussen, of valt dat ook mee? Heb je op de 600D er geen last van bij dikkere lenzen dat de grip erg dicht op de lensmount zit (vergeleken met bv een 60D of 7D) of niet
PS ja ik ben serieus naar een 600D aan het kijken specifiek voor video
Ik kan me voorstellen dat de 85 f/1.2 L gaat tikken als je handmatig focust, deze heeft wel USM maar drive-by-wire (ook de 2e revisie van de lens). Dit houd dus in dat de lens stroom nodig heeft om te focussen en de ring niet direct gekoppeld zit maar pulsjes geeft aan de motor om de motor te laten draaien, welliswaar in fijne stapjes maar toch zal er een beetje speling en vertraging in zitten. Voor foto's maakt dit niet zo veel uit maar voor filmen lijkt het me niet echt ideaal
Als je met een rig filmt met follow focus enzo dan raad ik toch wel aan om voor een Carl Zeiss lens te gaan, de focus ring is dan helemaal gemaakt van metaal (net zoals de rest van de lens) en zal dus veel minder slijten. Bovendien is de focus ring soepeler (in de zin van geen schokken) en heeft over het algemeen een langere focus slag.
Ik heb zelf gefilmd met de 50mm f/1.4 op de 7D en 85mm f/1.8 op de 5D II en dat is me zeer goed bevallen, zelfs op f/1.4 en f/1.8.
Ik kan me voorstellen dat met een beetje diafragma je niet gek veel hoeft te focussenMartijnGizmo schreef op donderdag 12 januari 2012 @ 13:19:
Nee, eigenlijk zijn ze allemaal vrij matig. Het is zeker werkbaar (ik verdien er m'n brood mee), maar bijvoorbeeld m'n Tokina 11-16 is veel prettiger met de hand te focussen.
[ Voor 8% gewijzigd door Ventieldopje op 12-01-2012 14:01 ]
www.maartendeboer.net
1D X | 5Ds | Zeiss Milvus 25, 50, 85 f/1.4 | Zeiss Otus 55 f/1.4 | Canon 200 f/1.8 | Canon 200 f/2 | Canon 300 f/2.8