Kodak Pulse dpf hack

Pagina: 1
Acties:
  • 1.431 views

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ierlandfan
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 27-09 00:08
Mijn nieuwe speeltje, een 7" picture frame gemaakt door Kodak:

Afbeeldingslocatie: http://drh1.img.digitalriver.com/DRHM/Storefront/Company/ekconseu/images//products/EKN_03699/0900688a80c6d8c4/0900688a80c6d8c4_EKN036993_PULSE_style_645x370.jpg

Touchscreen, sd, usb, en WIFI!!
Via kodapulse.com kun je je foto's beheren en wissen en wat kleine instellingen aanpassen.

Uiteraard heb ik daarom niet dat ding aangeschaft. Het is een leuk apparaat, doet het goed maar heeft meer potentie.

laten we met basic dingen beginnen:
De firmware: Als je hem wil downloaden

(Linux cmd strings -a) Klik hier voor de hele file(3mb)

De ontwikkelaars hebben alles prachtig gedocumenteerd en het is best leuk leesvoer als je niets te doen hebt. Er scijnen allerlei leuke http pagina's in het apparaat te zitten (maar niet toegankelijk) Maar in ieder geval zie ik geen manier om toegang te krijgen tot het apparaat anders dan via kodakpulse.com. Er zijn geen poorten open iig. UPNP werkt ook niet. Er zitten 2 knoppen op. aan/uit en een health check. Dit doet niet anders dan laten zien of je verbinding hebt met de Kodak server en of je wireless ok is. Spelen met inhouden en rebooten in welke volgorde dan ook levert niets op behalve factory default dan maar daar heb ik even niets aan :-).

Iemand heeft wel een script gemaakt om je eigen server te gebruiken ipv kodakpulse. Zie hier:

Uiteraard kon ik het niet laten het ding open te schroeven (Warranty seal?? Niet gezien) Maar dat boeit me toch niet zoveel want ik kocht hem met de hack reden in mijn hoofd dus ach..ik zeur ook niet later.

De processor die gebruikt wordt is EKC2009M...geen datasheet te vinden natuurlijk maar na wat zoekwerk blijkt dit een processor te zijn die wordt gemaakt door Amlogic. Geen idee welk platform. Kan Arc zijn of ARM of iets volledig anders. Dit is op zich goed nieuws want Amlogic doet veel met (Embedded) Linux.
Ik zie een aantal verwijzingen naar AVOS. Dit is mogelijk Amlogic's Audio Video OS. In ieder geval is de crappy GUI volledig gemaakt in Amlogic's AVWizard. Ook zien we Linux Wireless in de strings staan en Mark Adler. Allerlei redenen om aan te nemen dat we met een soort van Embedded Linux versie te maken hebben en niet de volledige AVOS versie. Linux CMD file levert ook geen info op over de header maar ik weet zeker dat iemand met wat meer verstand van firmware er iets meer uit kan halen.

Zie hier de foto's. (Ik maak wel eens betere)

Opengeklapt...LCD+touchscreen...aan de andere kant de backlight.
Afbeeldingslocatie: http://xpressivo.nl/P1000571%20%5B640x480%5D.JPG
Grote versie
De voorkant...

Bovenin hebben we de kleine flatcable die naar de bezel toeloopt...ccfl aansturing denk ik
Ik zie op de foto een niet aangesloten connector, dit kan serial zijn maar ook Jtag. Of wellicht een andere touchscreen. Ik moet dit nog uitvissen.
Die grijze kabel is van de wifi antenne.
Onderin hebben we de grote flatcable van het LCD met daarnaast op een losse print de DC kabels
Linksmidden hebben we 2 kabeltjes die een onbekende functie hebben, vast niet spannend

Afbeeldingslocatie: http://xpressivo.nl/P1000572%20%5B640x480%5D.JPG
Grote versie
De processor met WIFI erbovenop. Gewoon USB WIFI Dongle gemaakt door Atheros in dit geval
Afbeeldingslocatie: http://xpressivo.nl/P1000573%20%5B640x480%5D.JPG
Grote versie
De EKC2009M processor zonder WIFI erbovenop.
Ernaast (Links) De Hynix met de flash. Onder de processor Winbond RAM – Winbond W9812G61H-6
Afbeeldingslocatie: http://xpressivo.nl/P1000618%20%5B640x480%5D.JPG
Grote versie (linken ging niet lekker)


Als iemand naar de firmware wil kijken en mij kan zeggen of daar nog meer zinnigs is uit te halen (bijvoorbeeld door het filesystem te weten of te mounten of welke info dan ook) zou dat erg welkom zijn

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 15:44
Ik denk dat Sprite_tm hier wel raad mee weet >:)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sprite_tm
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 11-08 04:52

Sprite_tm

Semi-Chinees

Net even snel naar de firmware gekeken. Op offset 544 lijkt een MBR te staan, met in de partitietabel daarvan een enkele FAT16-partitie. Die lijkt echter niet aanwezig te zijn in de firmware; misschien is het een verwijzing naar de partitie waar de foto's op komen te staan... Verder lijkt een flinke klont van de firnware compressed te zijn: ik zie wel referenties naar bijvoorbeeld wpa-supplicant (en de GPL!) maar het zijn slechts flarden tekst...

Relaxen und watchen das blinkenlichten. | Laatste project: Ikea Frekvens oog


Verwijderd

@Ierlandfan:
Wat wil je er eigenlijk precies mee doen?

  • Ierlandfan
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 27-09 00:08
1. Je kan niet via je NAS foto's laten zien.
2. Ik wil bv caller-id erop zetten.
3. Ik wil bijv. het weer om de zoveel seconden laten zien of een rss feed.
Daarvoor heb ik toegang nodig tot het apparaat.

En ik heb het idee dat de GPL geschonden wordt.

[ Voor 10% gewijzigd door Ierlandfan op 30-12-2010 13:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • chrisvdbeek
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 28-02 09:09
heb je hier ooit nog wat mee gedaan?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _ferry_
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

_ferry_

Moderator Tweaking

Nipple Tweaker

Stuur dan gewoon de Topicstarter een berichtje ipv een 7 jaar oud topic omhoog te schoppen.
Pagina: 1

Dit topic is gesloten.