Thinclient + wireless

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • nasdude
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 09-09 00:45
Op mijn werk hebben we een 50tal thin clients (allemaal win XP embedded... t5700, t5710 en t5720), op dit moment zijn ze allemaal verbonden via ethernet en maken contact met een citrix powerfuse desktop.

TC start op, logt automatisch in met het user account, citrix laad en de gebruiker kan inloggen (duurt nu ongeveer 35seconde)

ik wil een aantal thinclients het liefste op draadloos hebben, heb met een usb stickje getest.

tc start op, logt in, citrix start op, maar wireless is nog niet gereed.

na ongeveer 10 second komt de draadloze adapter pas naar boven, daarna moet hij verbinding zoeken, dus zo'n 15 seconde extra.... (de citrix client heeft op dat moment allang een foutmelding gegenereerd, en de gebruiker moet ctx opnieuw opstarten).

is er een manier om de draadloze netwerkadapter te versnellen zodat er sneller verbinding is?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • nielsl
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 18-06 20:00
een a priori vraag: Waarom zou je je thin clients via wifi willen verbinden? De hele citrix sessie gaat over die wifi verbinding en elke vorm van lag / hickups in je connectie gaat volgens mij voor een bijzonder slechtere gebruikerservaring zorgen. Dat lijkt mij een groter probleem dan het feit dat een gebruiker 10 seconden langer moet wachten voordat deze kan inloggen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

De meeste WiFi software van de kaart, heeft een "Pre-logon" functie. Je moet eerst een profiel maken (met wachtwoord, SSID etc...), en dan aangeven dat die pre-logon moet doen. Dus zodra je het login scherm krijgt van Windows (en gaat inloggen, al dan niet automatisch), zal na het wachtwoord en OK knop EERST de WiFi verbinding worden gelegd, en daarna het daadwerkelijke inlog.

Dit wordt heel vaak toegepast in bedrijfs netwerken. Want met bekabelde systemen, is het netwerk al meteen beschikbaar, en met WiFi dus niet. Daarom deze "vertraging". Het werkt wel.