The love that lasts the longest, is the love that is never returned. If you can play, it doesn't matter what guitar you play. If you can't play, it doesn't matter what guitar you play.
Ik gebruik de ingebouwde geluidskaart van mijn
pricewatch: Asus P6T Deluxe V2
op een
Beresford TC-7520 DAC
Perfect geluid (let wel op je instellingen natuurlijk).
[ Voor 2% gewijzigd door Kompaan op 06-12-2010 13:49 . Reden: (voor digitaal uit) ]
Onder XP is het dan weer geen probleem....
[ Voor 10% gewijzigd door R.E. op 06-12-2010 14:00 ]
Vette shit!
Wat voor een bord heb je precies, en heeft deze niet toevallig al een spdif headertje onboard welke je met een simpel kabeltje naar buiten kan voeren?Bad Brains schreef op maandag 06 december 2010 @ 13:21:
Als HTPC gebruik ik een simpel moederbord (Jetway mini atx met een E8400 en Server 2008 R2)
Deze is helaas alleen analoog aan te sluiten en ik wil toch graag via de optical ingang van de Denon gaan werken. (geen HDMI)
Mijn opstelling is een Creative X-Fi Titanium (=pcie) aangesloten op een pioneer dv77 ht-set via toslink.
Daarvoor had ik een gamer (pci) uitvoering, maar die moest dus via een adapter worden aangesloten. Wat zoekwerk leerde ook dat deze kaart alleen stereo via toslink uitstuurt.
Overigens, geen idee hoe het met andere drivers zit, maar voor de creative moest ik toslink wel activeren via de driver.
*aanvulling
Is toslink een must? Denk aan hdmi/dvi geluid via evt een video kaart. Net ff de versterker opgezocht:)
[ Voor 8% gewijzigd door 1Kb op 06-12-2010 14:30 ]
Creative ben ik niet zo van gecharmeerd, als het belangrijk is om een relatief duur kaartje aan te schaffen zat ik aan de Auzentech's te denken.
Misschien kan ik beter gelijk een upgrade uitvoeren en een bordje met optical out te nemen (en dan naar i3 platform), maar ben daar nog over verdeeld.
Ik geloof overigens niet dat er er een spdif op het bord zit, net even in de manual gekeken maar daar zie ik geen aansluiting.
http://www.jetwaytw.com/manual/I31GM3.rar
Het bordje is een Jetway I31GM3
The love that lasts the longest, is the love that is never returned. If you can play, it doesn't matter what guitar you play. If you can't play, it doesn't matter what guitar you play.
Nu is mijn kennis van digitale audio vrijwel nul, dat houd dus in dat het geen DTS en DTS-neo doet? Of omdat het digitaal is, doet mijn Denon dat dan.
Verder zat er bij het moederbord niet iets van een s/pdif riser, ik neem aan dat ik elke willekeurige daarvoor kan gebruiken mits ik op de aansluiting let van de mammaplank in kwestie.
Ik zat overigens te kijken naar de X-Raider 7.1 geluidskaart, maar als ik naar de specs kijk zie ik geen DTS ondanks dat ze adverteren als zijnde een kaart voor muziek en video.
Ik neem aan dat ik wel een kaart nodig heb die beide ondersteund, of begrijp ik er nou "F" van?
http://www.auzentech.com/site/products/x-raider.php
* C-Media CMI 8768 Audio Processor
* 8 (7.1) Surround Sound System
* PCI Rev. 2.2 compliant with bus mastering modes
* TI NE5532P High-performance Operational Amplifiers (OPAMPs)
* Swappable OPAMP Sockets for All Channels
* Unique Karaoke Functionality (Mic Echo, Key-Shifting and Vocal Cancellation)
* Two-Pin Digital Output Port
* Front Panel connections via the Intel® HD 10-1 pin FP_Audio: more.
* Xear3D™ Surround (EAX® 1.0/2.0, A3D and Direct3D®)
* Supports 96K/24bit Digital playback
* 7.1 Virtual Speaker SHIFTER
Ik snap wel waarom ik er niet uitkom
The love that lasts the longest, is the love that is never returned. If you can play, it doesn't matter what guitar you play. If you can't play, it doesn't matter what guitar you play.
Heel erg overkill voor wat je wil. Je hebt alleen optical out nodig met een chipset/driver die DTS wil bitstreamen, de rest doet je receiver. Je hoeft hiervoor dus geen dure geluidskaart te hebben, wat het zijn alleen maar bitjes.