[Excel] Bestand gebruiken in verschillende Excel-talen

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • willemd
  • Registratie: Oktober 2002
  • Niet online
Hoi! Ik heb een bestand gemaakt in een Nederlandse Excel 2007. Als ik het ding probeer te openen in een Engelse Excel, worden alle formules automatisch in het Engels weergegeven. Dat gaat helemaal prima.

Er is helaas een probleem. Ik heb een functie =CEL("notatie"; gebruikt om te controleren of een bepaalde cel een datum-notatie heeft. (Ik importeer eea uit een tekstbestand en moet alleen de regels met een datum erin gebruiken.) De Engelse Excel snapt het gedeelte met "notatie" niet en vertaalt het helaas ook niet, vervolgens krijg ik een rij vol met '#VALUE'.

Heeft iemand enig idee hoe ik dit probleem kan omzeilen? Liefst zonder VBA (omdat het daar erg traag van wordt) en zonder een Zoeken-en-Vervangen-opdracht. Is er bijvoorbeeld een andere manier om een celnotatie te controleren via een formule?

Ik hoop dat het een beetje duidelijk is. Helaas kan ik via Google helemaal niets vinden over mensen met hetzelfde probleem. Alvast bedankt voor het meedenken!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • pedorus
  • Registratie: Januari 2008
  • Niet online
Tsja, in het Engels is dit =CELL("format",...), en met iets als =IFERROR(CELL("format",B1),CELL("notatie",B1)) krijg je iets dat ook in de NL-versie zal werken. Eigenlijk had Microsoft gewoon nooit moeten beginnen met vertalen..

Overigens ben ik het niet met je eens dat VBA dingen traag maakt; in sommige gevallen is VBA zelfs sneller dan formules, en hier zal het weinig uitmaken... :p

Vitamine D tekorten in Nederland | Dodelijk coronaforum gesloten


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Reptile209
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 14:41

Reptile209

- gers -

Als je dit op grote schaal zou willen gebruiken, ontkom je niet aan het gebruik van VBA (op zich geen probleem qua snelheid, meer met lokale beveiligingsinstellingen e.d.) of het gebruik van een aparte sheet met vertaling van al deze kreten in de taal/talen die je wil ondersteunen. Laat de gebruiker dan een taal selecteren en kies met VLOOKUP() / VERT.ZOEKEN() de juiste strings erbij.
Volgens mij worden deze functies ook alleen voor backward compatibility aangeboden en moet je ze eigenlijk niet willen gebruiken.
Overigens ga je ook tegen problemen met de datum oplopen in de andere talen: als het tekstbestand "1-2-10" aanbiedt, zal een Excel bij iemand met NL instellingen dit zien als 1 februari, maar bij Amerikaanse instellingen wordt het 2 januari. Vertrouw dus niet op de automatische detectie, maar zet zelf de input om in het juiste format.

Zo scherp als een voetbal!