[Win7 x64] Opstarten na Windows Update duurt voor eeuwig

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Steenvoorde
  • Registratie: Augustus 1999
  • Laatst online: 10-09-2024
Deze morgen kwam mijn laptop met een Windows Update. Sterker nog, hij was zo vrij deze te installeren zonder mijn instemming en vroeg al om een reboot. Tijdens het opstarten kwam hij met een "Preparing to configure Windows" en nu staat hij al uren op "Stage 3 of 3" met natuurlijk de melding "Do not turn off your computer".

Ik zie HD activiteit, niet continue, maar hij is *iets* aan het doen. De LED's bij de NIC staan ook flink te knipperen, maar volgens mij doet hij het daadwerkelijke downloaden voor het rebooten. Op de diverse fora kan ik niet veel nuttige info vinden. Volgens MS duren sommige upgrades gewoon lang, maar het is geen langzame laptop en hij hangt aan een 50Mb Digistream verbinding en zo langzaam als dit heb ik nog nooit gezien, ook niet op veel langzamere machines.

Iemand een idee wat dit kan zijn?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Steenvoorde
  • Registratie: Augustus 1999
  • Laatst online: 10-09-2024
Het is al opgelost. Ik had al eerder een paar toetsencombinaties ingeklopt die ik normaal gebruik (alt-tab, ctrl-alt-del, alt-f4, etc.) helaas zonder resultaat. Maar nu ik het nogmaals probeerde kreeg ik opeens een login prompt te zien. :? Vreemd, zo van dat "stage 3 of 3" scherm naar het inlogscherm. Ik zie in mijn updates ook niets geks staan, het was wel een hele lijst met updates, stuk of 18.

Hoe dan ook, mocht iemand anders tegen hetzelfde probleem aanlopen. Gewoon ctrl-alt-del proberen om de zoveel tijd, bij mij hielp het... ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kosh66
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 31-07 21:40
Zou zomaar eens de cumulatieve ".Net-update" kunnen zijn, die is nl. erg groot.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Steenvoorde
  • Registratie: Augustus 1999
  • Laatst online: 10-09-2024
Er zat geen cumulatieve .NET update bij, alleen een Security update. (KB2160841) Wel voor IE8 trouwens... (KB2360131) Maar hoe dan ook, dan vind ik 3,5 uur nog steeds erg lang. :)