Een huisstijl is een complex geheel wat natuurlijk meer is dan alleen een logootje en een briefpapiertje. Je dient echt alles te definiëren, en zoveel mogelijk in vector en lossless formaten aan te leveren. RobIII geeft je een goede pointer door te zeggen: ga voor illustrator. Daar ga ik ook in mee. Maar er is meer, en er is een reden dat sommige bedrijven er miljoenen aan budget tegenaan gooien:
• Lettertypen: Serif, sans serif? Welk lettertje? Wat zijn de rechten op het lettertje? Hoe groot? Wat gebruik je voor kopjes, wat niet?
• Logo's: groot, klein, variaties, icoon + tekst, icoon zonder tekst, bedrijfsnaam met hoofdletter, zonder hoofdletter, of zelfs: alles caps?
• Kleurgebruik: welke kleuren bij elkaar? Kopjes in kleur, en "vlakken" op documenten in wat voor kleur? Zijn er eventueel variaties waaruit mensen mogen kiezen? Bepaalde stijl elementen?
• Vlakken: zet je take outs in vlakken en zo ja: wat voor kleur vlakken? Een quote in een vlak is stijlvol, maar moet het een vijfhoek zijn, zeshoek, rechthoek, vierhoek met hoeken onder X-graden?
• Alinea stijl: doorgaans schrijf je in een tekstverwerker door totdat je naar de volgende alinea wilt, en dan geef je één return: een alinea einde. Vanaf office 2007 is dat standaard met een halve regel tussenstand (sommige mensen die enters gebruiken voor layout of twee enters tussen alinea's gooiden flipten hierdoor en zette het terug), maar hoe stel je dat in in de huisstijl? Halve regel? Hele regel? Eerste regel met tab inspringen?
• Hoofdstuknummering. Sommige bedrijven hebben in hun huisstijl hoofdstuknummering in de kantlijn.
• Kolommen. Gebruiken of niet?
• Presentaties: alles flashy of geen animaties?
• Verschillende documenten: tempplates voor interne brieven, externe brieven, e-mail handtekeningen, e-mail bodies, rapporten, reclamemateriaal, presentaties, intern, extern
Kortom: een huisstijl is nogal veel werk, er is een bepaalde basis, en je kunt een scope bepalen van: wat doe ik, wat doe ik niet, maar wees vooral specifiek. Niets zo irritant als binnen één bedrijf allemaal mensen die zelf maar wat e-mail handtekeningen in elkaar flatsen en soms zelfs Comic Sans MS gebruiken (Zoals de Q-Buzz bushaltes)