vincedd schreef op dinsdag 19 oktober 2010 @ 21:39:
zo opvouwen geeft dus wel problemen,je kan het niet echt in snelheid meten,maar als je een netwerktester er aan hangt en hem doormeet,meet je toch daadwerkelijk wel een demping.Het knikken van de kabel geeft dus de demping.Je kan beter een 8 maken als je hem oprolt,maar een ring geeft ook niet echt grote fouten.
Demping maakt niet zoveel uit. Er is maar een klein verschil tussen wel ontvangen of niet ontvangen. Dus als demping een probleem is (over echt lange afstanden hebben we het dan, dus boven de 50 meter) dan zul je eerder het probleem hebben dat de kabel compleet niet werkt. Je ziet dan bijvoorbeeld dat auto-negotiation al niet werkt, laat staan complete packages oversturen.
Er is wel een kleine overloop tussen wel werken en niet werken waarin je een semi werkende kabel hebt, maar die is vrij klein. Bij afstonden onder de 50 meter is demping sowieso niet echt een probleem, het signaal is dan ruim sterk genoeg om aan de andere kant opgevangen te worden.
Ja daar zat ik ook aan te denken, maar de twists in UTP zijn vrij strak vergeleken bij de vrij grote buiging die de hele kabel maakt.
Kun je eens een schema maken hoe de storingsgolf een negatieve impact heeft op een dergelijke constructie. Ik denk namelijk dat het in de praktijk meevalt, UTP is best wel goed waarvoor het gemaakt is.
Natuurlijk lijkt het me compleet vanzelfsprekend dat het
niet hebben van een dergelijke constructie per definitie beter is. Als je slechte connectiviteit hebt is het vervangen van de kabel een kleine moeite en zeker de moeite waard om even te proberen.
Zoals gezegd ziet de kabel er uberhaupt gaar uit.
Wat trouwens wel een goede vraag is: Wat voor signaal hebben we het hier eigenlijk over? Ik ging even uit van een standaard netwerk verbinding. Maar als we het hier over ISDN of een xDSL variant hebben is het natuurlijk een heel ander verhaal!
[
Voor 6% gewijzigd door
Verwijderd op 19-10-2010 21:47
]