Verwijderd schreef op donderdag 07 oktober 2010 @ 20:07:
Hai. Een filosofische vraag. Denk je dat er mensen kunnen zijn die het geheim van het universum snappen. Die hebben gezien hoe het allemaal werkt. Zou dat kunnen? En zo ja, zou je het dan delen - zoiets inzichtvols dat misschien maar heel weinig weten. Iets dat jou erg uniek zou maken.
'k Zou er ook niet op in moeten gaan maar ach, tis donderdag avond.
Het geheim van het universum. Het klinkt mooi. Maar ik ben bang dat er niet echt een geheim is.
Maar om even door te gaan; is het uberhaupt mogelijk om alles te weten?
Dit laatste is namelijk, naar mijn idee, paradoxaal. Je kan niet alles weten, als je namelijk alles weet, dan weet je ook het antwoord op de vraag: "Weet ik alles?". Maar als je dat antwoord zou verifiëren dan kom je in een loop terecht. Je gaat eerst alles na buiten deze vraag (dat houdt je gewoon lang bezig). Maar dan ga je ook opnieuw na of je het antwoord weet op de vraag: "Weet ik alles?" dus ga je weer alles na et infinitum.
Voor wat betreft geheimen van het universum, het zijn simpelweg dingen die wij nog niet weten. Het is bijvoorbeeld nogsteeds niet duidelijk wat en hoe donkere materie zich verhoud binnen ons universum. Dat is een geheim. Of hoe een 'theorie van alles' eruit ziet. Ook nog even een geheim. Tot we erachter komen. Dan is het geen geheim meer.
Als je met geheim impliceert dat er iemand moedwillig informatie achterhoud, wie zou dat dan moeten wezen en waar komt deze dan vandaan? Plus, hoe kan het zijn dat die iemand de informatie wel bezit?
Vragen, vragen. Allemaal vragen.
Ik denk dat de persoon boven mij in het filmpje het allemaal weet. Stiekem. Maar ook alleen als hij heel veel wiet 'tot zich genomen' heeft.
[
Voor 4% gewijzigd door
MistrX op 07-10-2010 21:42
]