Toon posts:

Routing tussen subdomeinen

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Bij een script waar ik een webservice van een sub-domein (voorbeeld.server.nl) gebruik krijg ik de foutmelding "No route to host". Bij het pingen gaat het het wel goed maar als ik de WSDL wil ophalen via wget krijg ik ook een "No route to host" melding.

Ik neem aan dat het aan de instellingen ligt in iptables. Althans dat is wat ik uit mijn gegoogle heb gedestileerd maar heb hier te weinig verstand van om een oplossing te zien. srv02.server.nl is de server waar het over gaat. Daar draait het domein www.server.nl op

Chain INPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
ACCEPT all -- anywhere anywhere state RELATED,ESTABLISHED
ACCEPT icmp -- anywhere anywhere
ACCEPT tcp -- anywhere srv02.server.nl tcp dpt:http
ACCEPT tcp -- anywhere srv02.server.nl tcp dpt:webcache
ACCEPT tcp -- anywhere srv02.server.nl tcp dpt:irdmi
ACCEPT tcp -- iemand.nl srv02.server.nl tcp dpt:ssh
ACCEPT tcp -- iemandl.nl localhost tcp dpt:ssh
ACCEPT tcp -- iemand.nl localhost tcp dpt:ssh
ACCEPT tcp -- iemand.nl 81.89.85.223 tcp dpt:ssh
ACCEPT tcp -- iemand.nl srv02.server.nl tcp dpt:ssh
ACCEPT tcp -- 10.0.0.3 10.0.0.2 tcp dpt:ssh
REJECT all -- anywhere anywhere reject-with icmp-host-prohibited

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
REJECT all -- anywhere anywhere reject-with icmp-host-prohibited

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

Verwijderd

Topicstarter
Het lijkt er op dat ook het op halen van server.nl niet goed gaat als ik google.nl pak gaat het wel goed. Het geldt dus voor alles van de locale machine naar de locale machine

  • reddevil001
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 10-02 13:15
Zet de firewall gewoon een paar seconden uit en test opnieuw. Dan weet je of de firewall uberhaupt een rol speelt.

None


Verwijderd

Topicstarter
Done, als ik iptables stop dan werkt het wel. Het probleem zit dus in de firewall

  • lordgandalf
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 24-02 16:07
vanwaar die forward rule ?? als je geen nat doet of een gateway bent voor een netwerk heb je dat volgens mij niet nodig.
Wat zegt je logging ??
wat zegt je route table ?

Steam: Profile / Socialclub: Profile / Uplay: minedwarf / Origin: lordgandalf3


Verwijderd

Topicstarter
Zou de forward rule weg halen het kunnen oplossen? En wat doet hij ( ik heb het zelf niet ingesteld en heb er zelf ook niet heel veel verstand van)

waar kan ik de logging hiervan vinden?

route table:
81.89.85.128/25 dev eth0 proto kernel scope link src 81.89.85.223
169.254.0.0/16 dev eth0 scope link metric 1002
169.254.0.0/16 dev eth1 scope link metric 1003
10.0.0.0/8 dev eth1 proto kernel scope link src 10.0.0.2
default via 80.69.85.129 dev eth0

  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
IMO leg je de situatie zéér gebrekkig uit.

Draait alles op dezelfde server? Onder hetzelfde IP? Draaien de subdomeins op verschillende servers m.b.v. verschillende IP's? En waar zit de iptables die je daar neerzet nou precies op?

Verwijderd

Topicstarter
Alle subdomeinen draaien op het zelfde ip, op dezelfde server. Die iptables staat ook op de zelfde server.

  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
Als alle subdomeinen op dezelfde server onder hetzelfde IP draaien, dan heeft het dus geen moer te maken met IPTables.

Virtuele hosts worden gedefineerd a.d.v. óf het IP-adres (waarbij elke virtuele host z'n eigen IP heeft) óf a.d.v. de HTTP "Host"-header in de HTTP-request. En aangezien het in dit geval om het tweede gaat en IPTables (volgens de regels die jij daar hebt staan) niet naar de Host-header kijkt, zou IPTables dus niets uit moeten maken.

Check ff voor de zekerheid of alle subdomeinen idd naar hetzelfde IP resolven.

Verwijderd

Topicstarter
Krijg bij ping van het domein en het subdomein het zelfde ip terug.

  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
En die wget die faalt gaat op dezelfde poort 80 als al het andere web-verkeer? :?

Verwijderd

Topicstarter
Ja, tenminste dat neem ik aan aangezien ik een webpagina probeer op te halen. De WSDL die ik probeerde op te halen gaat so wie so over 80.

  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
Vreemd. Volgens je bovenstaande iptables-rules zou dat niet mogen gebeuren.

Ga eens gezellig aan de slag met tcpdump op je server anders? En wellicht op de opvragende client ook?
Pagina: 1