Flash CS5 - ENTER key als trigger

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • VTB
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 28-04 10:24
Hallo allemaal,
Ik probeer in Flash CS5 een ouderwetse text adventure game te maken. Ik heb een frame met daarop een image, een textfield (read only) en een editable text field. (naam=input)
De bedoeling is dat als ik een bepaald woord in het input textfield type en op ENTER druk dit een trigger is om naar het volgende Frame te gaan.

code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
import flash.ui.Keyboard;
import flash.events.KeyboardEvent;

stage.addEventListener(KeyboardEvent.KEY_DOWN, Down);
function Down(e:KeyboardEvent):void{
    if(e.keyCode == (13) && input.text == 'NORTH'){
        nextFrame();
    }
}


(ipv keyCode = 13 heb ik ook Keyboard.ENTER geprobeerd)
Echter loop ik tegen het probleem aan dat dit niet wil lukken met de ENTER key.
Als ik ipv ENTER de SPACE key gebruik, werkt het wel

[ Voor 0% gewijzigd door MueR op 31-08-2010 08:43 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • R4gnax
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 06-09 17:51
Keyboard events werken niet goed met de standaard instelling v/d flash debug player die CS5 gebruikt. Dat beïnvloedt o.a. ook de enter toets, geloof ik. Zet eerst 'Control -> Disable keyboard shortcuts' eens aan.

Verder kun je in AS3 gewoon KeyboardEvent.KEY_DOWN op het TextField hangen wat je voor invoer gebruikt. Waarom heb je het op de stage gehangen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Test je filmpje, binnen de Flash IDE, niet met "ctrl + enter" maar met "ctrl + shift + enter". Je kunt dan alle toetsen testen, zoals het ook zal werken in een browser.

Op Seinia.com staat een goede tutorial over het gebruik van toetsen in AS3.0:

Succes (-: