[Hybrid PhysX] Dedicated PhysX Tutorial

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fid3lity
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 07-06 11:39
Afbeeldingslocatie: http://www.gamephys.com/wp-content/themes/arras-theme/library/timthumb.php?src=http://www.gamephys.com/wp-content/uploads/2009/12/PhysXandATItogether.jpg&w=630&h=250&zc=1

Intro

Naar aanleiding van een aantal vragen mbt het opzetten van dedicated PhysX heb ik besloten een korte, hopelijk duidelijke tutorial te schrijven.

Het gebruiken van een nVidia GPU voor dedicated PhysX

Op het internet zijn een aantal tutorials te vinden voor het opzetten van dedicated PhysX. Maar deze zijn bijna allemaal in het Engels of missen kleine details in de inhoud. In deze tutorial zal ik gebruik maken van een 8800GTX als voorbeeld.

We beginnen bij het begin:

De GPU-drivers

Om aan de gang te kunnen met deze mod zou het vanzelfsprekend moeten zijn dat de juiste ATI drivers al geïnstalleerd staan zodat je gelijk aan de slag kan met de nVidia kaart. Voor je begint moet je wel zorgen dat de nVidia kaart al in je systeem zit en dat hij voorzien is van voldoende stroomtoevoer (vanzelfsprekend).

Na het opstarten van Windows (note: voor de PhysX hack heb je Windows XP of Windows Se7en nodig, ik volg de stappen voor Windows Se7en) open je je favoriete webbrowser en ga je naar de nVidia driver selectie. Hier kies je de juiste drivers die bij de door jouw gebruikte kaart horen en installeert deze. Na de installatie moet je echter nog niet direct rebooten. Allereerst moet de PhysX mod over de driver heen gegooid worden. Hiervoor zijn de volgende 2 dingen nodig: WINrar en de PhysX Mod 1.04ff

Hierbij is het belangrijk dat je even moet letten op je antivirussoftware. In mijn geval ging het erom dat G-Data de boel blokkeerde omdat hij het bestandje niet vertrouwde. De oplossing is om even je AV-software plat te leggen voor een enkele minuut of 2, waarna hij zijn taak weer kan hervatten. Nu kun je de PhysX mod downloaden en unrarren, waarna je een klein, simpel programma'tje krijgt te zien. Hier moet je links onderin klikken op "Patch" (of iets dergelijks) waarna het prog'je je laat weten dat het patchen geslaagd is en de mod dus werkt. Vervolgens herstart je de pc.

Na het booten en inloggen ga je naar nVidia's Control Panel waarna je de GPU selecteerd die de CUDA taken moet uitvoeren (CUDA ja, maar dat werkt voor PhysX). Zo dus:

Afbeeldingslocatie: http://i994.photobucket.com/albums/af65/Blue-Tiger_album/Dedicated%20PhysX%20Tutorial/nVidiaControlPanelCUDAGPU.png

Hierbij selecteer je desbetreffende GPU die de CUDA / PhysX taken moet uitvoeren. Je zult daarna zien staan dat "all" staat geselecteerd bij CUDA GPU. Dat klopt, want je hebt maar 1 enkele nVidia GPU in je systeem zitten en dat is de enige die hij ziet.

Controle

Het laatste wat je moet doen, ter controle, is het volgende bestandje downloaden: Fluidmark 1.1.0

Bij het opstarten van dit programma even de keuzes en resolutie selecteren die jou aanspreken en bij het benchen zou je bovenin moeten zien: "Hardware PhysX" in geel lettertype:

Afbeeldingslocatie: http://i994.photobucket.com/albums/af65/Blue-Tiger_album/Dedicated%20PhysX%20Tutorial/Fluidmark110HardwarePhysX.png

Als dat er staat, werkt de PhysX mod en zul je in betreffende spellen PhysX gewoon op "enabled" kunnen zetten. Het beste voorbeeld van het moment is Mafia 2, maar ook oudere games als Mirrors Edge 2 zul je gewoon kunnen opfleuren met PhysX-candy. Hiervoor moet je nog wel wat doen:

Game Files

Ga naar de map van Mirror's Edge via dit pad:

Computer -> Mass Storage (F:) -> Program Files (x86) -> Steam -> Steammaps -> Common -> Mirror's Edge -> Binaries:

Afbeeldingslocatie: http://i994.photobucket.com/albums/af65/Blue-Tiger_album/Dedicated%20PhysX%20Tutorial/Capture.png

Om te zorgen dat GPU PhysX ingeschakeld kan worden, moeten respectievelijk 2 bestandjes worden gewijzigd / verwijderd: PhysXCore.dll en PhysXDevice.dll. Anders worden de PhysX berekeningen softwarematig aan de CPU toegekend, en dat is onspeelbaar. Als dat allemaal wil lukken zal dit het resultaat zijn:

Afbeeldingslocatie: http://i994.photobucket.com/albums/af65/Blue-Tiger_album/Dedicated%20PhysX%20Tutorial/1240813417.jpg

De folder van Mafia 2 hoeft helemaal niet aangepast te worden. Deze draait de PhysX automatisch op de CPU. Meerdere games heb ik nog niet getest / kunnen testen dus het kan zijn dat meerdere games vereisen dat je PhysX"..." bestandjes moet verwijderen om GPU PhysX in te schakelen.

Dat was de tutorial! Ik hoop dat het iedereen op deze manier lukt om dedicated PhysX te gebruiken en als er nog vragen / aanvullingen zijn hoor ik dat graag! :)



Note: Programma's als ASUS Smartdoctor zullen geen sensors uit kunnen lezen van de PhysX kaart, zo vertelde een medetweaker me. Programma's als MSI Afterburner en ook GPU-z (Sensor Tab) zullen de tweede kaart wél kunnen zien en de sensoren uit kunnen lezen.

Ook Driver Sweeper is niet nodig. Windows XP en Windows Se7en laten het toe 2 of meer GPU-drivers te installeren en daar zullen dus ook geen conflicten ontstaan mits de Mod goed is geïnstalleerd. De nVidia driver installatie is eenmalig en de mod werkt alleen met de nieuwe drivers (# 2xx.xx). Eventueel zou de PhysX driver nog vernieuwd kunnen worden (denk aan nieuwe PhysX driver bij een game). Dit kan, maar hierna moeten de stappen vanaf de PhysX Mod 1.04ff opnieuw worden doorlopen om de PhysX driver's te patchen.



Disclaimer: Alle credits en dank voor deze mod gaan uit naar GenL van NGOHQ.com. Ik ben alleen degene die de tutorial in het Nederlands naar Tweakers.net breng :)

[ Voor 9% gewijzigd door Fid3lity op 12-09-2010 00:54 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Mooie tut Blue!
Screw Nvidia, PhysX voor iedereen!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FastFred
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 11-09 15:18
Ik heb ook wel eens geprobeerd PhysX aan de praat te krijgen.

Dit was met een 9800GT 512mb als main en een 8600gts 256mb (die bedoeld was als PhysX). 8600gts in m'n systeem geprikt en wat aan het prutsen gegaan, PhysX stond al ingeschakeld in Control Panel (heb vooraf ook geen andere driver geinstalleerd, aangezien 't beide nVidia kaarten waren).

Maar 't hielp niks, eerst een aantal spellen geprobeerd, waarvan ik vergeten was dat die geen PhysX konden draaien, vervolgens Vantage gedraaid en dingen als Heaven Benchmark en andere benchmarks met PhysX ondersteuning. Maar 't helpt niks, ik ga er niet op vooruit qua scores.

Wat kan hier de fout zijn geweest? Toch die mod?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Richard_AFC
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 22:14
Mooie handige tut!

Ik krijg bij dat programmatje alleen te zien ''Software PhysX'' en niet ''Hardware PhysX'', maakt dat niet uit??

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fid3lity
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 07-06 11:39
Verwijderd schreef op zondag 29 augustus 2010 @ 20:17:
Mooie tut Blue!
Screw Nvidia, PhysX voor iedereen!
Zo is 't maar net! Thanks! :*)
FastFred schreef op zondag 29 augustus 2010 @ 21:22:
Ik heb ook wel eens geprobeerd PhysX aan de praat te krijgen.

Dit was met een 9800GT 512mb als main en een 8600gts 256mb (die bedoeld was als PhysX). 8600gts in m'n systeem geprikt en wat aan het prutsen gegaan, PhysX stond al ingeschakeld in Control Panel (heb vooraf ook geen andere driver geinstalleerd, aangezien 't beide nVidia kaarten waren).

Maar 't hielp niks, eerst een aantal spellen geprobeerd, waarvan ik vergeten was dat die geen PhysX konden draaien, vervolgens Vantage gedraaid en dingen als Heaven Benchmark en andere benchmarks met PhysX ondersteuning. Maar 't helpt niks, ik ga er niet op vooruit qua scores.

Wat kan hier de fout zijn geweest? Toch die mod?
Dat weet ik niet zeker. Ik heb me met deze tutorial en uitwerking volledig gericht op Hybrid PhysX en niet met 2 nVidia GPU's gewerkt. Mogelijk zat er iets fout in de CP, maar daar heb ik geen ervaring mee.
Richard_AFC schreef op zondag 29 augustus 2010 @ 22:06:
Mooie handige tut!

Ik krijg bij dat programmatje alleen te zien ''Software PhysX'' en niet ''Hardware PhysX'', maakt dat niet uit??
Als het zegt "Software PhysX" krijgt je CPU de PhysX taken voor zijn kiezen, en dat vind hij, en uiteindelijk jij ook, niet leuk. Het is echt de bedoeling dat het "Hardware PhysX" zegt, anders zul je even stap voor stap na moeten gaan waar de fout zit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M2M
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-09 17:01

M2M

medicijnman

toch een kleine correctie, smartdoctor werkt hier enkel en alleen op de physx kaart. Een 8800GT van Asus en een HD5850 van Asus.

edit: verder duidelijke tutorial. Misschien, als het mogelijk is, de titel aanpassen in hybrid physx, want mensen die enkel nvidia hebben hoeven geen vage mods toe te passen. En de mod zelf een mirror geven, dode links zijn redelijk irritant :), als je teminste mag mirroren :)

edit 2: bij mij laat fluidmark alles in geel zien, hardware physx of niet. Verstandiger is om twee runs te doen als test, waarbij je bij een run, de physx op de cpu forceert en de andere run gewoon doet. Werkt de gpu run vele malen sneller dan de cpu run, dan heb je de drivers goed gemod.

en edit 3: sommige programma's zijn nog steeds niet aan de praat te krijgen. Bepaalde nvidia demo's vinden het nog steeds niet leuk dat je geen nvidia main kaart hebt :( bijvoorbeeld. En heb je het gevoel dat in bepaalde games, de physx niet hardwarematig versneld wordt, check dan even de programma map op physx bestanden. Even renamen en de kans bestaat dat het dan wel werkt.
Q: Some particular app/game seems to refuse to use hardware PhysX, although everything else is working fine.
A: First make sure it does support hardware PhysX acceleration. Open a folder of that app/game, search for "physx*" dll-files and try deleting (or renaming) them, so only installed PhysX System Software will be used. It could be "PhysXDevice.dll", "PhysXLoader.dll", "PhysXCore.dll" etc. For example, to enable GPU-PhysX in Mirror's Edge you must delete/rename PhysXDevice.dll and PhysXCore.dll from \Binaries\ dir.

[ Voor 117% gewijzigd door M2M op 29-08-2010 22:59 ]

-_-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

M2M schreef op zondag 29 augustus 2010 @ 22:48:
toch een kleine correctie, smartdoctor werkt hier enkel en alleen op de physx kaart. Een 8800GT van Asus en een HD5850 van Asus.
Bij mij totaal niet meer met een XFX9800GTX + Asus HD5850, ik kreeg zelf de foutmelding dat er geen ati device kon worden gevonden, en sloot zichzelf dan af. MSI Afterburner werkt perfect though.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fid3lity
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 07-06 11:39
M2M schreef op zondag 29 augustus 2010 @ 22:48:
toch een kleine correctie, smartdoctor werkt hier enkel en alleen op de physx kaart. Een 8800GT van Asus en een HD5850 van Asus.

edit: verder duidelijke tutorial. Misschien, als het mogelijk is, de titel aanpassen in hybrid physx, want mensen die enkel nvidia hebben hoeven geen vage mods toe te passen. En de mod zelf een mirror geven, dode links zijn redelijk irritant :), als je teminste mag mirroren :)
Zou idd ook nog kunnen. Request @ de mods: titelfix naar [Hybrid PhysX]
edit 2: bij mij laat fluidmark alles in geel zien, hardware physx of niet. Verstandiger is om twee runs te doen als test, waarbij je bij een run, de physx op de cpu forceert en de andere run gewoon doet. Werkt de gpu run vele malen sneller dan de cpu run, dan heb je de drivers goed gemod.
Dat lijkt me opzich vrij duidelijk. Als je software PhysX gaat draaien zou Fluidmark normaal gesproken totaal niet lekker moeten lopen.
en edit 3: sommige programma's zijn nog steeds niet aan de praat te krijgen. Bepaalde nvidia demo's vinden het nog steeds niet leuk dat je geen nvidia main kaart hebt :( bijvoorbeeld. En heb je het gevoel dat in bepaalde games, de physx niet hardwarematig versneld wordt, check dan even de programma map op physx bestanden. Even renamen en de kans bestaat dat het dan wel werkt.
[...]
Met name dat laatste is een hele goeie toevoeging waar ik zeker nog wat mee moet doen ;) Na de titelfix zal ik deze week nog kijken wat ik nog in de TS kan stoppen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fid3lity
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 07-06 11:39
De TS is geüpdate en hierbij nogmaals een request on titelfix naar: [Hybrid PhysX]

Bvd :>


Dank :)

[ Voor 10% gewijzigd door Fid3lity op 22-09-2010 10:17 ]

Pagina: 1