Omdat je aangeeft er totaal geen verstand van te hebben, zal ik in voorkauwmodus gaan.
Wat zijn nog meer zaken waar ik rekening mee moet houden? Dus modem van Telfort alleen voor VOIP en de DLINK voor internet.
Hier maak je een denkfout.
Je ZyXEL is je modem. Deze ontvangt dus zowel het ADSL en VoIP signaal en zet dit om een netwerk signaal.
Dit netwerk signaal wil je nu doorgeven aan de D-Link DIR-655. Vervolgens wil je je computer draadloos laten verbinden met de D-Link.
[voorkauw-modus]
1) Steek de stekker van de D-Link in het stopcontact en reset deze naar fabrieksinstellingen door met een paperclip het kleine resetknopje aan de achterkant 10 sec. ingedrukt te houden
2) Zorg dat de computer GEEN verbinding heeft met de ZyXEL
3) Verbind de computer BEDRAAD met de D-Link
4) Ga naar de webinterface door naar 192.168.0.1 te gaan (standaard login is username: admin, zonder wachtwoord
5) Ga naar Setup --> Wireless settings. Vink hier 'Enable Wireless' aan.
6) Stel het SSID en de beveiliging in zoals gewenst
7) Sla de settings op en indien gewenst herstart je de D-Link.
8.) Haal de kabel los en controleer of je draadloos kan verbinding met de D-Link. Let er op dat je ECHT verbind met de D-Link!
9a) Als je draadloos kan verbinden met de D-Link, mooi!
9b) Als je niet draadloos kan verbinden met de D-Link, ga terug naar punt 2 en controleer de instellingen.
10) Log, indien nodig opnieuw in op de webinterface van de D-Link.
11) Ga naar Setup (bovenin) en kies links voor Network Settings. Pas hier het Router IP address aan naar 192.168.1.2.
12) Vink hier ook direct Enable DHCP Server uit
13) Sla de settings op en als de D-Link er om vraagt herstart je de D-Link
14) Maak nu een, bij voorkeur bedrade, verbinding met de ZyXEL.
15) Ga naar de webinterface, 192.168.1.1 en log in.
16) Ga naar Network --> Wireless LAN, tabblad General. Vink hier 'Activate Wireless LAN' uit en klik op apply (een draadloze verbinding met de ZyXEL zal nu dus wegvallen)
17) Verbind een LAN poort van de D-Link met een LAN poort van de ZyXEL.
18) Verbind draadloos met de D-Link. Als je alles gedaan hebt zoals het hier in staat, kun je internetten.
[/voorkauw-modus]
[
Voor 16% gewijzigd door
RvL op 12-08-2010 11:15
]