Op de zijkant van de ventilator staat bijna altijd een pijl met de richting waar de ventilator naar toe gaat blazen.
Waar heb je je andere ventilator zitten? je hebt er 2, de cpu fan en nog 1 andere?
Voorkant(onder) van de pc 1 fan plaatsen. 1 fan aan de achtekant naar buiten.
Aan de achterkant een fan bij plaatsen met 800 of 1000 toeren(rpm), een snellere maakt teveel lawaai.
Moederbord handleiding goed bekijken of er nog plaats is om een fan aan te sluiten, met de kleine aansluiting, 3 of 4 pin, dus goed bekijken.
Indien je geen extra aansluiting hebt, dan een aansluiting gebruiken zoals bij de oude harde schijven(ide of pata), dus of een ventilator kopen die deze aansluiting heeft of met verloop kopen.
Werken aan de pc, alle stroom loskoppelen, de startknop ingedrukt houden, om stroom weg te laten vloeien.
(dus ook van printer en andere apparatuur die met de pc is verbonden, bij een fout kunnen externe apparaten stroom op je pc zetten. lekstroom).
Niet op de sokken aan je pc gaan werken, want je kunt jezelf statisch opladen, en bij aanraken van je pc hardware gaat het kapot. Eerst altijd de pc kast vastpakken(beter is om anti statische polsbandje te kopen), nu weet je ook waarom alles in speciale zakjes zit zodat statische ontlading niet kan gebeuren.
[
Voor 83% gewijzigd door
jan99999 op 12-08-2010 08:18
]