Dat is dus niet zo. HT zorgt ervoor dat een core zich voordoet aan het besturingssysteem als meerdere cores om zo onbenutte verwerkingstijd te kunnen gebruiken. Maar daar zijn twee mitsen en maren bij:
1) de tijd moet daadwerkelijk onbenut zijn! Als één proces een core volledig belast kan er geen tweede tegelijk draaien met HT.
2) HT biedt alleen voordeel als je applicaties ook multithreaded zijn en dus zichzelf over meerdere (virtuele) cores kunnen verspreiden. Dat zijn desktoptoepassingen dus niet.
HT is een leuke techniek, maar het is absoluut geen extra core. Vergelijk willekeurige benchmark van een dualcore met HT vs een quadcore in een toepassing die daadwerkelijk 4 cores benut (Photoshop is een goede). Dan zie je het verschil tussen virtuele en echte cores

Dan wat de prijs betreft ligt die AMD Athlon II x4 hetzelfde als de Core i3 530 en die H55 boardjes liggen ook zo goed als gelijk. Punt bij AMD is dat je nagenoeg geen miniITX boardjes hebt voor AMD en dat is bij de H55 chipset wel het geval dus vandaar.
Eén bord dat voldoet aan de eisen is genoeg. En er zijn wel degelijk meerdere mITX AM2+/AM3 borden te krijgen (al staan ze helaas niet allemaal in Pricewatch)
Ik zou dus puur kijken op de merites van de platforms an sich, beschikbaarheid vind ik een non-issue als er überhaupt iets beschikbaar is.
En dan wat DDR2 of 3 betreft zou ik persoonlijk toch voor DD3 gaan omdat DDR2 ook niet het eeuwige leven zal hebben en ook AMDboards meer en meer DDR3 gaan gebruiken.
Wat maakt dat uit? Je gaat hier voor een systeem nu. Prestaties van DDR2 en DDR3 zijn vergelijkbaar, je wint dus niets voor dit systeem om het met DDR3 uit te rusten. Omgekeerd zou ik absoluut geen nee zeggen tegen DDR3, het is ook gewoon een non-issue.
Dat de i5 750 er eerder was dan de i3/i5 Clarckdales dat klopt maar voor die serie is het P55 chipset op de markt gezet en het H55 chipset is pas daarna gekomen. Dus het gaat in deze niet om de cpu maar om het chipset en dit niets te maken heeft met of de cpu er al eerder was. Daarbij staan er meerdere posts hier op Tweakers waarbij mensen problemen hadden met een i5 750 op een H55 board, en ze simpelweg geen beeld kregen en eerst een bios update noodzakelijk was.
De i5 750 zit sowieso in een andere prijsklasse, maar los daarvan, kun je voorbeelden geven van die topics? - ik heb ze niet gezien namelijk.
Sowiezo zit er op een H55 board wel een aansluiting voor monitor en HDMI echter met een i5 750 heb je hier niks aan omdat er geen onboard videokaart op zit in tegenstelling tot wat men denkt.
Er zit nergens een "
onboard video
kaart" op, dat is een contradictio in terminis. Zoek eens op wat "onboard" en "kaart" betekenen...
Dus ook daar aan zie je al dat een H55 board eigenlijk bedoeld is voor de Clarckdale serie, en het dan toch ook logisch is dat het niet helemaal compatibel kan zijn.
Jouw logica kan ik hier niet volgen.
Mijn moederbord ondersteunt Crossfire, maar ik prik er slechts één videokaart in. Volgens dezelfde "logica" zal dat ook niet helemaal compatibel zijn.
Dat is natuurlijk niet zo. Moederborden hebben vaak zat meer features dan gebruikt kunnen worden bij bepaalde configuraties. Het is juist een pre dat er een duidelijke upgradepad is...
Maar ja verder onderbouw jij ook net zo goed niet waarom je een AMD boven een i3 gekozen zou moeten worden want qua prijs klopt het niet meer en liggen de Intels nagenoeg gelijk, evenzozeer ook wat de boarden betreft. Daarbij wil ik alleen de TS een goedbedoeld advies geven en mijn ervaring schrijven en denk ik niet dat het aan jou is om mij hier even de les te gaan lezen.
Ik kan natuurlijk niet voor Terw_Dan spreken, maar als je voor dezelfde prijs een quadcore kan krijgen ipv een dualcore (ook al heeft dat ding HT) lijkt het me nogal voor de hand liggend om toch de quadcore te nemen.
Dat gezegd, je moet eigenlijk sowieso niet eens naar specs kijken maar puur naar performance. Dat heeft Anand gelukkig gedaan:
http://www.anandtech.com/bench/Product/118?vs=111
Conclusie vind ik trouwens interessant voor de discussie: de X4 605e is marginaal sneller in de meeste media-relevante benchmarks (DiVX, x264), maar de i3 530 is significant zuiniger, zowel onder load als idle, en nog goedkoper ook. Voor een HTPC zou ik denk ik op basis vooral van dat laatste met je meegaan.
Pardon?
"Slotje" roepen is op GoT ongewenst, ook niet in een topic dat je zelf gestart hebt
Zie
GoT Algemeen Beleid - TopiceindeTopiceinde
Een topic kan op verschillende manieren ten einde lopen. Een verstomde discussie behoeft geen uitleg, maar in twee specifieke gevallen verwachten wij het volgende:
[...]
2) Opgelost: Je hebt een probleemtopic geopend en het is opgelost. Post dan altijd op welke manier je het hebt opgelost. Op deze manier is het voor een volgende lezer ook makkelijker een oplossing te vinden. Post ook als je het uiteindelijk hebt 'opgelost' door middel van een herinstallatie of format. Opgelost betekent niet dat het topic daarna op slot moet.