[ASP]Proces starten op client, of vanuit browser

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xtremelead
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 09-10 19:38

Xtremelead

powered by E-MU

Topicstarter
Ik ben met een ASP intranet website op IIS bezig die een aantal support functionaliteiten biedt.
Vanaf de website wil ik dmv een link/knop bv Windows verkenner (of regedit/mmc/wat dan ook) op kunnen starten op de client.
Links als file:// werken wel vanuit IE maar niet vanuit Firefox ivm securityissues.
Nu heb ik dit met WshShell.Run icm psexec proberen te doen, maar dat werkt niet terwijl dit commando vanaf de commandline op de server wel werkt. De browser en iislogs geven geen foutmeldingen.

code:
1
2
3
Set WshShell = Server.CreateObject("WScript.Shell") 
strExec = Server.MapPath("/!tools/bin/") & "\psexec.exe -u user -p password -i -d \\" & Request.ServerVariables("REMOTE_HOST") & " cmd /k ipconfig /all"
WshShell.Run(strExec)


Via WMI Win32_Process is het niet mogelijk processen interactief op te starten op een andere pc (zie http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa389388(VS.85).aspx), dus dat is ook geen optie. Het proces start wel op (verschijnt in taskmanager) maar is niet zichtbaar op de client.
Win32_ScheduledJob is ook geen optie aangezien scheduled tasks minstens 1 minuut in de toekomst gezet kunnen worden en dus niet na bijvoorbeeld 3 seconden. Andere WMI taken werken prima (registry writes enz), dit is geen rechten probleem.

Is die op een andere manier te doen?

Jij bent degene die me opfokt!
JA JIJ!!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • creator1988
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 09-10 20:25
ActiveX of Java component, full trust geven, en die aansturen d.m.v. javascript. Al weet ik eerlijk gezegd niet of die tegenwoordig wel dingen buiten hun sandboxes mogen doen. De 'ActiveX'-achtige componenten die je met .Net bouwt wel als je ze maar full trust geeft vzv ik weet; maar ik weet niet meer of die ook in Firefox draaiden (ik dacht van wel, maar ik kan het me lastig voorstellen :) )

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xtremelead
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 09-10 19:38

Xtremelead

powered by E-MU

Topicstarter
ActiveX draait niet vanuit Firefox en .Net heb ik geen kaas van gegeten.
Ik heb al wat zitten zoeken, maar via javascript krijg ik het niet werkend.

Zijn er nog meer mogelijkheden?

Jij bent degene die me opfokt!
JA JIJ!!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cartman!
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
Detecteren of iemand IE gebruikt -> ActiveX
Geen IE -> uitleg hoe je hetzelfde bereikt

Ik zou er niet aan moeten denken dat een website (ook al is deze intern) ineens vensters op mijn pc kan openen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alex)
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 21-08 11:20
In hoeverre is het LaunchInIE-component bruikbaar? Dan heb je wel iets wat je eerst moet deployen naar je clients...

We are shaping the future


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jan-marten
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 03-10 12:59
Xtremelead schreef op dinsdag 03 augustus 2010 @ 07:54:
...
Via WMI Win32_Process is het niet mogelijk processen interactief op te starten op een andere pc (zie http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa389388(VS.85).aspx), dus dat is ook geen optie. Het proces start wel op (verschijnt in taskmanager) maar is niet zichtbaar op de client.
Op deze pagina van WMI Win32_Process zie ik oa de parameter SessionID staan. Ik kan me voorstellen dat je proces op dat moment in een andere sessie draait. In windows Vista draaien de services in sessie 0 en draait de ingelogde gebruiker op sessie 1 (dit is voor windows xp anders!).
Echter als ik de omschrijving lees kan dit ook weleens wat anders zijn:
SessionID, Read-only, Unique identifier that an operating system generates when a session is created. A session spans a period of time from logon until logoff from a specific system. :/

Just my 2 cents, geen idee of je er wat mee kunt :)
Pagina: 1