Verhaaltje:
Na het verhaaltje van gisteren, ben ik toevallig via de Maya's bij een andere verloren beschaving terecht gekomen: Namelijk Atlantis. Deze beschaving werd beschreven door de griekse filosoof Plato en zou op een eiland in het midden van de Atlantische oceaan hebben bestaan. En werd uiteindelijk door een boze griekse god, Zeus middels aardbevingen en overstromingen volledig verwoest en verzonken naar de oceaanbodem. Dit eiland was gelegen buiten de Zuilen van Hercules (de huidige straat van Gibraltar), groter dan Noord-Afrika en Klein-Azië bij elkaar, waarvan de bevolking in overvloed en weelde leefde in volmaakte harmonie. Zo'n 11.000 jaar geleden werd volgens de legende door Poseidon de Griekse god van de oceanen een heuvel uit de zee gecreëerd voor de mensenvrouw Kleito, deze heuvel werd Atlantis genoemd. Hier gingen de kinderen van Kleito wonen en waren dus halfgoden. Plato wist veel details op te noemen over deze beschaving en de stad Atlantis op het eiland: "Streng geometrisch uitgebouwd systeem van concentrische cirkels met om beurten een ommuurd eiland en een kanaal, met een totale doorsnede van 22,5 km." Daarnaast wist Plato dat er in Atlantis twee keer per jaar werd geoogst, dat er in het noorden bergen waren en dat er veel dieren op het eiland leefden, zoals olifanten.
Helaas begon Atlantis steeds meer te lijken op de wereld van nu. Atlantis was bevlekt van machtsvertoon, machtmisbruik, corruptie en inhalerigheid. God Zeus besloot om met de andere goden een passende straf te zoeken. Atlantis – een aards paradijs – verdween in de zee. Vloedgolven en aardbevingen maakten een eind aan de meest geavanceerde aardse beschaving tot dan toe.
Er wordt veel gespeculeerd over de mogelijke ligging en eventuele daadwerkelijke bestaan en ondergang van Atlantis. Het zou bijvoorbeeld Thera (Santorini) zijn geweest. Dit eiland in de Egeïsche Zee was de thuisbasis van de Minoïsche beschaving. Net als Atlantis werd Thera geteisterd door natuurrampen. Andere vermoedens betreffen het eiland Cuba, de Canarische Eilanden en zelfs Antarctica. Waar Atlantis ligt is een dubieuze vraag. De enige mogelijke locatie – volgens de legende – is in het midden van de Atlantische Oceaan. Maar daar is nooit iets gevonden. Er is nog nooit enig wetenschappelijk bewijs gevonden van het bestaan van Atlantis, terwijl de bodem van de Atlantische Oceaan redelijk goed in kaart is gebracht.
De Stats:
De week is weer doormidden, het is
'slager hebt u nog gehaktdag'
Mechaniker flikt het weer en pakt met veel elan terecht de eerste daily positie, respect!
GP[WO] en
TP51 zakken dientengevolge een plaats naar beneden.
Voor de FotD moest ik even buiten de daily Top30 kijken maar
TJVB met 83 plaatsen stijging heeft hem volgens mij wel verdiend.
De mijlpaalhalers die gisteren hun totaalscore naar nieuwe hoogtes hebben geflushed zijn:
- rkrijgsheld 3.850.000
- RonaldM 320.000
- zorofroozo 280.000
- Bartske 60.000
Van harte proficiat!
[World Community Grid] hitparade van 3 augustus
Total flushers: 155
More...
More...
More...
More...

Milestones |
name | points | results | milestone |
rkrijgsheld | 3.852.010 | 6.686 | 3.850.000 |
RonaldM | 320.130 | 643 | 320.000 |
zorofroozo | 280.209 | 587 | 280.000 |
Bartske | 60.918 | 124 | 60.000 |
New members
DPC_Team_TCPIP
Links
World Community Grid homepage
World Community Grid Wiki @ DPC
World Community Grid stats van alle Teams
World Community Grid stats van DPC
World Community Grid stats van DPC voor BOINC clients
Bron DPCH
[
Voor 7% gewijzigd door
JohFraEl op 04-08-2010 13:17
]