Toon posts:

[Java] Dynamische JTree opstellen

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Hallo iedereen,

ik kijk al lange tijd rond op tweakers, heb mij onlangs een account aangemaakt en hoop hier ook een antwoord te vinden op een programmeerprobleem waar ik mee zit.

Ik heb juist mijn eerste jaar Informatica achter de rug en had als vakantieprojecte een programma in gedachten dat mijn collectie series bijhoudt: welke afleveringen zijn al bekeken, ...

Dit heb ik al :

Afbeeldingslocatie: http://i661.photobucket.com/albums/uu332/Fujitsi/jWatched/17200351.png
Afbeeldingslocatie: http://i661.photobucket.com/albums/uu332/Fujitsi/jWatched/f1d01536.png

De GUI zou er uiteindelijk zo ongeveer moeten uitzien:
Afbeeldingslocatie: http://www.9lives.be/forum/members/foezjie-albums-jwatched-picture8558-gui.png

Het probleem dat ik nu heb is met die tree structure: een statische maken en toevoegen is geen probleem, maar dan ben ik dus niets mee.
Hier vond ik een eerste uitleg over hoe dit moest, maar het laatste stuk code (dat met die TreeModelListener) snap ik helemaal niet.
Hier vond ik dan al wat meer uitleg, maar het blijft redelijk moeilijk te snappen: het blijft redelijk theoretisch. Een simpel voorbeeldje vind ik nergens :(
Uiteindelijk zie ik de bomen (haha) door het bos niet meer.

Een bijkomend probleem met die bomen is ook dat ik op een of andere manier die Episodes, Seasons en Shows moet linken aan die Tree. Moet ik dit doen via een zelfgemaakt data model? (Zie eerste link)

Mijn excuses als ik wat teveel vragen in 1 keer stel (en dit als eerste post :X ) maar ik zit echt vast. Eens dit gefixt is kan ik lekker verderwerken :)

Alvast bedankt voor alle hulp,

Foezjie

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HMS
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 21-08 23:06

HMS

Waarom download je die voorbeeld code van Java niet? Strip je alle nodeloze shit eruit en ga je er met een debugger doorheen om te kijken hoe dat ding precies werkt? Lijkt me leuker dan dat we alles gaan verklappen ;-)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YopY
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 02-10 16:55
Zou je iets concreter kunnen zijn met wat je precies van ons verwacht? Is het puur en alleen het aanmaken van een dynamische JTree waar je op vast loopt, of gaat het al mis met je datamodel? Of vraag je ons om die voorbeelden / tutorials aan je uit te leggen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
HMS schreef op woensdag 21 juli 2010 @ 12:52:
Waarom download je die voorbeeld code van Java niet? Strip je alle nodeloze shit eruit en ga je er met een debugger doorheen om te kijken hoe dat ding precies werkt? Lijkt me leuker dan dat we alles gaan verklappen ;-)
Is inderdaad een mogelijkheid ja :) Zal eens kijken hoe die debugger werkt in netbeans.
YopY schreef op woensdag 21 juli 2010 @ 14:48:
Zou je iets concreter kunnen zijn met wat je precies van ons verwacht? Is het puur en alleen het aanmaken van een dynamische JTree waar je op vast loopt, of gaat het al mis met je datamodel? Of vraag je ons om die voorbeelden / tutorials aan je uit te leggen?
Wat bedoel je precies met datamodel hier? Ik denk dat de manier waarop ik mijn collectie opsla wel goed in elkaar zit, het is meer het visueel voorstellen van die collectie in die boomstructuur waar ik problemen mee heb.
Als ik goed zit moet die structuur van Show -> Season -> Episode ook direct verbonden worden met die JTree en ik weet niet hoe ik dat voor elkaar krijg.

Mijn vraag is dus hoe ik die link maak tussen mijn structuur en de JTree (als dit nodig is) en hoe ik in runtime nodes kan toevoegen aan mijn JTree (dus een dynamische tree): dus inderdaad hoe die tutorial precies in elkaar zit.

Ik zal die manier van HMS eens proberen en zien hoeveel ik er uit kan halen, I'll be back ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Shadowman
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online
Bekijk ook eens hoe DefaultTreeModel werkt :) (en kijk hier vooral ook naar de functies met documentatie die begint met invoke this).