Toon posts:

PC boot niet meer op de juiste manier

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Hi all,

Mijn PC boot niet meer op de juiste manier. Dit komt omdat ik Backtrack geïnstalleerd heb op een partitie gekoppeld aan de root van Ubuntu. Hierdoor zijn waarschijnlijk de bootrecords zo gewijzigd dat die automatisch Backtrack boot elke keer als de PC opstart. De situatie is als volgt:

1. Ik heb Vista en Ubuntu in een Dual-boot opstelling
2. Als de PC dus geboot wordt dan kwam die eerst in GRUB en vervolgens kon ik kiezen welk OS ik wilde
3. Ik installeerde in Ubuntu via Unetbootin de Backtrack ISO in de map /backtrack. Unetbootin kon dit alleen als ik aangaf dat dit een USB-schijf was dus heb ik die optie aangevinkt.
4. Als nu vervolgens de PC boot dan komt die niet meer in GRUB maar een Unetbootin menu, waar ik kan kiezen voor Backtrack in veel verschillende modi maar ook voor de mogelijkheid boot from harddisk.
5. Ga ik voor de optie "boot from harddisk) dan krijg ik een terminal waar de command lines over het scherm flitsen en hij vervolgens blijft hangen op "searching for boot record". Dit duurd even en vervolgens kreeg je ik de melding: "No boot record present, dropping down to a shell".
6. Deze shell heet iets met Ubuntu box en je hebt er zeer weinig mogelijkheden.

Nu wilde ik toch al een compleet linux systeem met daarin een aantal VM's. Maar onder windows had ik een eigen map met muziek en foto's. Deze wil ik graag terug.

Naar mijn idee zijn er meerdere mogelijkheden om dit probleem op te lossen maar ik hoor graag jullie ideëen hierover.

1. Backtrack distro van binnenuit killen en hopen dat daarmee de bootrecords ook verwijderd worden
2. Vanuit Backtrack toegang proberen te krijgen tot de andere 2 OS'en.
3. Vanaf een USB stick met bepaalde distro proberen toegang te krijgen tot het bestandssysteem.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kees
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 16:58

Kees

Serveradmin / BOFH / DoC
4. Met een livecd booten, en repair optie kiezen, en dan grub opnieuw instaleren, en vervolgens eerst de manual lezen / googlen voordat je weer dingen gaat doen.

Wat denk je zelf bij stap 3? Je zegt tegen backtrack dat je hem op een USB stick installeerd, waarvan hij denk dat die gemount is op /backtrack. Ten eerste is dat een vieze manier om iets te instaleren (je hoeft/mag het niet eens mounten, installeer het gewoon op devices, niet in directories), en ten tweede geef je hem op die manier toestemming om de bootrecords te veranderen, en als je pech hebt, ook nog eens je partitietabel.

Jouw oplossingen gaan dus niet werken op 3 na, en dat doe je dus door met een usb stick en/of cd te booten, en dan grub opnieuw te instaleren.

"Een serveradmin, voluit een serveradministrator, is dan weer een slavenbeheerder oftewel een slavendrijver" - Rataplan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Crakie
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 05-10 07:52

Crakie

I want my board back, Lance

Backtrack is een OS, als je die over een ander OS gooit (ipv een USB-schijf waar het voor bedoeld is), krijg je inderdaad problemen.

Als je toch voor een volledige herinstallatie gaat, zou ik een liveCD'tje draaien van USB-stick met ruimte voor permanente data-opslag, Vista mounten en data kopiëren.

Deze signature is strikt genomen langer dan noodzakelijk.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Allright, thanks voor de reply's. Ik heb nog een cd-rom met Ubuntu 9.10 liggen dus daar zou ik vanaf kunnen booten en GRUB opnieuw installeren.

Nee idd, dat mounten was niet echt handig. Kwam een beetje omdat ik bezig was Windows als een VM op te zetten onder Ubuntu en dat niet echt lukte. Vervolgens dacht ik laat ik het eens proberen met Backtrack, me niet realiserend dat een tweede zelfstandig OS binnen een bestaand OS niet de bedoeling is.

Allé, weer wat geleerd. Ik ga proberen te booten vanaf de Ubuntu 9.10 en daarna GRUB enz weer installeren. Mocht dit nou lukken, hoe kan ik dan het beste Backtrack killen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Herinstalleren van GRUB is gelukt. Mijn systeempjes zijn weer als vanouds bereikbaar.