Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Squatto
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 29-04 12:18
Hallo medetweakers,

Ik heb een klein probleempje en zou graag jullie input willen hebben hierop.

Mijn broertje heeft een pc met Windows 7 x64. Het systeem heb ik voor hem samengesteld en werkt gewoon prima. Hij wilt echter een ouder spel spelen welke helaas niet aan de praat is te krijgen onder Windows 7. Eerst dacht ik slim te zijn en hoopte doormiddel van Virtual PC een virtuele machine met Windows XP te draaien en het spel daarop te laten spelen. Helaas bleek het spel direct3d ondersteuning nodig te hebben en werkte dus niet in Virtual PC.
Het spel waar het omgaat is Breath of Fire 4 voor de pc trouwens.

Uiteindelijk heb ik besloten om Windows XP naast Windows 7 te installeren. Helaas verloopt dat niet zoals ik gehoopt had.
Het systeem heeft 2 schijven, een SSD met Windows 7 en een Spinpoint F3 als data schijf.
Op de Spinpoint heb ik een extra partitie aangemaakt voor Windows XP. Maar hier komt het probleem:
Het eerste gedeelte van de installatie verloopt zonder problemen, de harde schijven worden herkend en de installatie bestanden worden gekopieerd. Echter zodra het systeem herstart om verder te gaan met de installatie boot het systeem gewoon weer naar Windows 7. Hierdoor kan ik niet verder met de installatie.
Zover ik weet wordt normalitair de opstartcode van het systeem herschreven door Windows XP waardoor ik eigenlijk verwachte niet meer terug te kunnen bootten naar Windows 7. Maar verder met de installatie van XP kom ik niet.
Dus mijn vraag is eigenlijk, hoe krijg ik Windows XP naast Windows 7 geinstalleerd?

Het volgende heb ik geprobeerd:
-Doormiddel van de Windows 7 disc de opstartprocedure te repareren. Ik hoopte dat de installatie van Windows XP gezien zou worden door de reparatie tool van Win7 waardoor ik een multi-boot menu scherm zou krijgen. Helaas werkte dit niet.
-De reparatie-tool van Windows XP gebruiken. Maar helaas herkent deze de Windows XP installatie niet.
-Gezocht op internet. Helaas is de oplossing die over het algemeen word aangedragen de reparatietool van Windows 7 die dus helaas geen oplossing bied.

Wat mij wel opviel was dat de systeem partitie die bij de installatie van Windows 7 word gemaakt op de Samsung F3 staat en niet zoals ik dacht op de SSD. Dit zal denk ik gekomen zijn omdat de F3 in SATA0 zit en de SSD in SATA1. Misschien dat dit iets met het probleem te maken heeft. Ik zou natuurlijk deze partitie kunnen formateren maar ik weet niet of Windows 7 dan nog wel te repareren is, en of dit eigenlijk wel nut zou hebben.

Ik hoop dat jullie me enigzins kunnen helpen, mijn broertje zou het zeer waarderen!

De systeem specs zijn als volgt:

Windows 7 Home Premium x64
Intel Core i7 860
4 GB geheugen
Intel Postville x25-M 80GB
Samsung F3 Spinpoint 1TB
Radeon 5770

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MAX3400
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 29-04 15:15

MAX3400

XBL: OctagonQontrol

http://webtrickz.com/how-...windows-7-in-a-dual-boot/ :?

En anders vermoed ik dat het mogelijk iets te maken heeft met de manier waarop je mobo vindt van welke controller of welke mode er geboot moet worden...

[ Voor 49% gewijzigd door MAX3400 op 25-06-2010 23:20 ]

Mijn advertenties!!! | Mijn antwoorden zijn vaak niet snowflake-proof


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dtech
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 22-04 10:40
Enigszins offtopic: VirtualBox (gratis) vanaf 2.1 en VMWare (bepaalde versies gratis, vanaf 5.5. Het kan zijn dat je het nog steeds handmatig in een configuratiebestande moet aanzetten zoals in 5.5) kunnen wel (enigszins) DirectX emulatie doen. De performance is niet perfect maar voor oude spellen heb je dat toch niet echt nodig.

Ontopic:

Is het niet gewoon de bootvolgorde in de bios die bepaalt dat er eerst naar je SSD wordt gekeken en daarna pas naar de normale schijf? Kijk in het bios of je iets kunt vinden over "hard disk order" o.i.d.

Zodra je dan XP geinstalleerd hebt verander je de opstartvolgorde terug. Het zou kunnen dat hij gewoon 7 boot, dan kun je met bcdedit.exe (of een GUI ervoor zoals EasyBCD) een entry aanmaken voor XP. Het kan ook zijn dat je met de windows 7 herstelcd de bootloader moet herstellen, daarna kun je bovenstaande doen als de restorer de XP installatie niet vind.

[ Voor 34% gewijzigd door dtech op 25-06-2010 23:42 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • job
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 28-04 20:45

job

Makkie.
Van de ssd de sata kabel lostrekken.. xp installeren op de HD. Als de installatie is afgerond de ssd terug aansluiten.. Met een bootmenu editor (bcdedit bijvoorbeeld) het bootmenu van windows 7 aanpassen zodat xp ook is te starten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Squatto
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 29-04 12:18
Boot volgorde aanpassen had ik al geprobeerd, vergeten te melden. Als ik van de SSD probeeer te booten doet het systeem niets, boot ik van de F3 dan boot het systeem gewoon naar Windows 7.
Het lijkt mij dat dit er op wijst dat de bootgegevens op de F3 staan in tegenstelling tot SSD, wat ik eigenlijk verwachtte.

Dat easyBCD zal ik even naar kijken of dat de oplossing kan bieden.
En desnoods kunnen we inderdaad even de SSD los trekken en kijken wat er dan gebeurt.

Virtualbox had ik al iets over gelezen, maar begreep dat de DirectX redelijk experimenteel was, maar kan het misschien nog proberen.

Ik ga met jullie tips weer even verder en in ieder geval bedankt voor de hulp tot nu toe.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Squatto
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 29-04 12:18
Het is gelukt!

Met de tool EasyBCD heb ik een het boot menu geforceerd aangepast en ik kon verder met de installatie van WinXP.
Op zich blijf ik het apart vinden dat Windows XP niet de bootcode van Windows 7 heeft overgeschreven, maar ach het zij zo.

In ieder geval bedankt voor de hulp!
Pagina: 1