A/V lipsync problemen met Digitenne en LCD-TV LG 42LE8500

Pagina: 1
Acties:

  • Vincent78_2
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 10-02 14:15
Sinds kort heb ik een LG 42LE8500 LCD-TV gekocht en deze ondersteunt ingebouwde DVB-T. Hierin geplaatst is een Conax cardreader met daarin een Digitenne pasje. Beide via KPN gekocht.

In tegenstelling tot andere topics zijn bij mij gelukkig alle zenders prima te bekijken. Het probleem zit 'm in de audio/video synchronisatie. Het GELUID loopt namelijk ACHTER op het BEELD.
Welke configuratie ik ook gebruik, ten alle tijden is er een vertraging in het geluid! Zeer irritant.

TV + audio (optisch) digitaal out > (oude) digitale versterker > geluid uit versterker geeft vertraagd geluid.
TV + analoog geluid > speakers in TV geven vertraagd geluid.

Nu heb ik al het e.e.a. op fora opgezocht waaruit blijkt dat LCD schermen nu eenmaal een vertraging hebben ivm beeldopbouw/processing, maar dan verwacht je toch juist een BEELD dat achterloopt op het geluid? Dat probleem had ik dan kunnen opvangen door een versterker te kopen die het digitale geluidsspoor met een kleine vertraging kan laten horen (want dat kan tegenwoordig) Maar een beeld dat achterloopt op het geluid, daar is toch niet makkelijk iets op te vinden? Op de TV heb ik alle beeldverbeterende (=vertragende?) opties uitgezet en maakt niks uit.

Ik ben van plan om een nieuwe versterker te kopen als 'ie in staat is om dit probleem te verhelpen.
Graag hoor ik of iemand van jullie hier een oplossing voor weet, want het is echt een superdesuper TV, vooral nu ik mn Popcorn C-200 erop heb aangesloten (daar is tenminste een a/v sync in ms in te stellen) !

Verwijderd

Ik heb van het weekend ook een LG 42LE8500 LCD-TV aangeschaft. Op dit moment heb ik alleen nog analoge bronnen beschikbaar, digitale TV HD is wel aangevraagd en een ander HD apparaat zal volgen. Het viel mij ook op dat het TV geluid bij het televisie kijken (analoog kabel) niet helemaal synchroon loopt bij het beeld. Ik vind het lastig om te bepalen of het geluid nu voor of achter loopt. Ben ook met de beeldverbeterende opties aan de gang gegaan, maar dit biedt inderdaad geen oplossing.

  • Vincent78_2
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 10-02 14:15
Jammer dat je er ook last van hebt. Maar gelukkig ben ik dus niet de enige. Wie o wie kan ons hiermee helpen?

  • klaasvd79
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 24-12-2025
Hallo,

Ik was benieuwd of jullie al een oplossin hebben gevonden? Ik heb sinds gister dezelfde tv staan, met hetzelfde probleem. En ook ik zoek naar en oplossing, ik ben benieuwd:)