Zeer gericht audioprobleem ivm volume

Pagina: 1
Acties:

  • sidewindergo
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 28-02-2022
Mijn setup: Marantz PM8000, Asus Xonar Essence STX, Wharfedale Diamond 10.2

Het probleem is als volgt: het is alsof iemand constant het volume wijzigt van instrumenten, stemmen of andere passages in de muziek. Het is zeer opmerkelijk en hoorbaar, en gebeurt at random. Ik heb allerhande dingen uitgeprobeerd, gaande van drivers, software, Windows instellingen, etc. Ik heb een paar topics in internet teruggevonden die ongeveer mijn probleem aankaartten, maar hun oplossingen werken niet bij mij. Ter vergelijking, met m'n onboard Realtek ALC889a codec is alles prima, behalve dan dat het minder goed klinkt ;)

Iemand ook maar enig idee wat het probleem kan veroorzaken?

Hmm, nu valt mij iets op: ik heb allerhande CD's geript naar FLAC via foobar. En ik heb ook net dezelfde liedjes staan op een fileserver, maar dan geript aan 128kB tot 320kB MP3. Bij "The River" van Bruce Springsteen valt het alleszins op dat ik bij de MP3 geen problemen heb, en bij de FLAC wel. Het enige wat aan die MP3's aangepast is, is het volume via MP3Gain (omdat CD's nogal vaak aan 98dB staan en zorgen voor clipping). Kan dat de oorzaak zijn? Alhoewel ja, dat eigenlijk maar vreemd is, aangezien FLAC bij m'n Realtek geen problemen vormt.

Toch maar rare shit zenne :p

Grtz

[ Voor 5% gewijzigd door sidewindergo op 27-05-2010 18:02 ]


  • K0L3N
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 31-01 22:39
nog een keer rippen met EAC? en dan kijken of dat het dan wel normaal klinkt.

[ Voor 46% gewijzigd door K0L3N op 27-05-2010 18:04 ]


  • Roderiktweaker
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 02-02 23:51
Ik heb exact de zelfde ervaring gehad alleen dat was altijd met mp3'tjes met een lage bitrate. Instaleer in winamp werkt bij mij prima

  • sidewindergo
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 28-02-2022
Denk dat ik het gevonden heb, hopelijk toch. In het programma van Asus staat nog een volume regeling voor linker- en rechterspeaker. Dat had ik op 100% gezet en nu gereset naar 70%. Dan heb ik geen last van volume problemen in bv. "The River" van Springsteen. Clipping ofzo? Ik snap er niks van eerlijk gezegd.

Blijkbaar staat 70% voor 0dB gain, gevonden op review van Overclockersclub. Hmm, mssn is het idd de hardware die niet meer kan volgen dan.

[ Voor 18% gewijzigd door sidewindergo op 27-05-2010 19:19 ]


  • remco_k
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 02-02 22:17

remco_k

een cassettebandje was genoeg

Misschien staat er ergens een automatische volume regeling aan. Hetzij ergens in de control panels van je geluidskaart of player, oid.

Alles kan stuk.


  • sidewindergo
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 28-02-2022
Smart volume staat af. Maar dat had geen impact op het probleem ;)
Pagina: 1