Dat is puur de technische kant van het verhaal.
Hoe gebruik je zelf de camera? Wat wordt er gefotografeerd, en in welke omstandigheden (licht/donker?) en sta je daadwerkelijk in de regen (die Pentax body mag dan wel weathersealed zijn, hoe zit het met de Tamron en Sigma lens?)
De Pentax mag dan wel anti shock hebben in de body, Canon heeft IS in de lens die erbij zit. Haal er een 18-55mm IS bij, en vermoedelijk presteert dat beter (ook de stabilisatietechniek staat niet stil), omdat de stabilisatie in een lens zelf puur toegespitst is op de specifieke lens zelf. (kan het mis hebben hoor). Gemis van stabilisatie, mits je dat per se nodig hebt, is dus geen issue.
De grootte van de Canon is overigens wel wat aan te doen door er simpelweg een grip onder te schroeven. De Pentax is wel wat robuuster gebouwd, eigenlijk is die eerder te vergelijken met een 50d, maar het is ook weer niet zo dat die 500d een extreem gammel apparaat is. En soms kan het ook wel prettig zijn om wat minder gewicht mee te hoeven torsen (geenidee hoe het met het gewicht zit tussen beide bodies, maar de Canon zal ongetwijfeld ook een stuk lichter zijn)
"Light thinks it travels faster than anything. It doesn't. For wherever light travels it finds darkness has got there first and is waiting for it."