Samsung 640GB HD642JJ verkeerde firmware?

Pagina: 1
Acties:

  • Imperium
  • Registratie: Oktober 2003
  • Niet online
Ik heb waarschijnlijk de verkeerde firmware geflashed naar mijn 640 gb schijfjes (2 stuks)

Ik was aan het zoeken naar een oplossing omdat mijn schijven niet naar behoren presteerde en zag hier en daar de DELL firmwares voorbij vliegen. Ik heb zelf een HD642JJ en die was nog al traag bij het opstarten, dus denk ik via DELL http://support.dell.com/s...1&source=-1&fileid=313665 de firmware downloaden en erop zetten. Dat was dus niet z'n goed idee.... Alles met met het upgrade proces ging goed, maar bij het rebooten werd de schijf niet meer gezien. Na nog een keer de firmware proberen erop te zetten, krijg ik een fatal error en wordt ie door de AHCI bios herkend als een HD753JL oid..

Is dit nog op te lossen of kan ik 2 schijven afschrijven? :(

[ Voor 14% gewijzigd door Imperium op 13-05-2010 19:08 ]


  • _Dune_
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 12-02 22:37

_Dune_

Moderator Harde Waren

RAID is geen BACKUP

De HD753JL firmware lijkt ook bedoelt te zijn voor een 750GB hardeschijf, dat kun je al aan het type nummer zien. Soieso kun je niet zomaar elke firmware versie gebruiken op hetzelfde type hardeschijf, de hardeschijf dient niet alleen van hetzelfde type te zijn, maar ook uit dezelfde serie. Je zou kunnen proberen de juiste firmware te vinden en deze terug te flashen. Overigens de performance problemen die jij beschrijft worden hoogstwaarschijnlijk ook niet verholpen door andere firmware.

Bij hardeschijfen wordt vaak pas een firmware update uitgevoerd wanneer er echt groote isseus geconstateerd worden, zoals de RAID isseus bij de Samsung F1 serie. Verder komt het zelden voor dat een firmware update nodig is bij een hardeschijf. Ik raad je aan eens in dit topic te zoeken naar de juiste firmware: [HDD] De Samsung Spinpoint F1 is er!

Sinds 1999@Tweakers | Bij IT-ers gaat alles automatisch, maar niets vanzelf. | https://www.go-euc.com/


  • Imperium
  • Registratie: Oktober 2003
  • Niet online
Dat de firmware van de 753 niet voor de 640JJ is hoef je me niet te vertellen.
De link http://support.dell.com/s...1&source=-1&fileid=313665 (Nu doet ie het wel) Laat ook duidelijk zien dat het om firmware gaat voor de HD642JJ.

In het topic wat jij noemt heb ik helaas geen firmware kunnen vinden die wel geflashed zou kunnen worden..

Bedankt voor je reactie in ieder geval.