Laptop IDE/PATA --> SATA of USB

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xesisoj
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 06-02-2023
Beste allemaal,

Van een collega kreeg ik laatst een laptop die helemaal niet meer wilde opstarten, na wat geprobeerd te hebben kreeg ik hem ook helemaal niet meer aan (waarschijnlijk mobo defect). Hij wilde wel graag de data op zijn interne laptop HDD hebben. Mij leek dat geen probleem te zijn (immers wel vaker een SATA laptopschijf aan mijn externe SATA behuizing gehangen om te recoveren).

Helaas bleek deze laptop van dusdanige leeftijd dat hij nog beschikte over een pin interface, PATA dus. Helaas zijn laptop PATA schijven niet direct op een oude PC met PATA/IDE aan te sluiten (pinnen zitten dichter op elkaar en zijn smaller.

Hieronder foto's van de laptop harde schijf:
http://www.unpacked.nl/Andrej/temp/1.jpg
http://www.unpacked.nl/Andrej/temp/2.jpg
http://www.unpacked.nl/Andrej/temp/3.jpg

Nu ben ik dus op zoek naar een converter voor IDE/PATA --> SATA (of usb zou ook niet erg zijn). Maar de alle converters die ik tegenkom die zijn gemaakt voor "normale" 3,5" HDD's. Nu is mijn vraag hoe ik dit probleem het beste op zou kunnen lossen. Zijn er speciale converters voor laptop PATA HDD --> SATA? Ik kon ze namelijk niet vinden. Heeft iemand anders nog een eventuele andere oplossing? Bijvoorbeeld een Laptop IDE --> normaal IDE en dan daarna een IDE --> SATA?

Alvast bedankt voor de antwoorden! :9

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NMNN
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 15-04 09:57
Ik heb hier een laptop-IDE naar USB interfacje.
Verder naamloos, en niet zelf aangeschaft dus ik kan er niks zinnigs over zeggen.
Je mag hem komen lenen!

DM me maar. Ik ben slecht in topics volgen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xesisoj
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 06-02-2023
DM'ed :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nielson
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 19:56
Makkelijkste is natuurlijk zoiets, kun je elke type schijf (2.5" 44pin en 3.5" 40pin p-ata en 2.5" en 3.5" s-ata) via usb aansluiten. Je kunt ook voor weinig een externe usb hardeschijf behuizing kopen voor 2.5" p-ata schijfjes.