Trage I/O FreeBSD (NAS)

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vso
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

vso

tja...

Topicstarter
hmm nu gebruik ik FreeBSD 8.0 met Zpool

na installatie van CD was het "zpool raidz duke-nukem disk1 disk2 disk3 disk4"
en echo zpool-enable="yes" >> /etc/rc.conf

en klaar was ik ... (o en Istgt installatie)

ff uit het hoofd getypt hoor dus hier endaar wel typo betreft commando's


Nu is die performance wel niet echt om "feest" te vieren, onboard een Intel nic een p3 en wat pci hardware

nu stap ik wel straks over naar een AMD 4850E cpu + een mobo die wat meer bandbreedte kan verstuwen over de SATA bus en ik stap over van PCI raid kaartje naar PCIe RAID kaartje, gaat me eigenlijk om de extra SATA connectors .. doe niet aan hardware raid .. waarom ? ik ben helemaal weg van de software RAID ..
ideaal als je onafhankelijk wilt zijn van raid hardware.


maar goed zoals je leest is het nog niet getweaked en tuned, mijn enige doel is dat ik bestanden kan
via ISCSI kan kopieren en plakken terwijl ik media stream van de FBSD-nas wat nu beperkt is tot 1 ding tegelijk ..

mijn netwerk is Gbit met mkb linksys(cisco) switches .. backplane 2 gb per poort ..

Tja vanalles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

BIj het gebruik maken van een raidz config krijg je de performance van maximaal 1 sata schijf en dan mag je blij zijn met waardes als 60-80 IOPS.

Daarnaast is de versie van zfs in BSD stukken ouder dan b134 van open solaris. iscsi is een synchroon protocol dus een snelle USB stick of iets dergelijks als ZIL gebruiken zal ws ook wel helpen, dit kan je eerst testen door dtrace scriptje te gebruiken (google zilstat)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FiscBiker
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 16:30
Welke schijven heb je en wat is de performance dan exact?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vso
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

vso

tja...

Topicstarter
Heb 4x wd green 1TB in de zpool zitten en het os draait op een raid0 config (intel chipset)
usb sticky hangt eraan voor de configuriatie backup.

heb een extra pci sata kaartje erbij waarop 2 van de 4 1tb's draaien.

ik draai ISTGT als iscsi server.

ik zoek overgens niet naar super performance (wel prettig) maar wat bestanden overmikken
en film tegelijkertijd kijken is wel erg prettig. (zonderr dat me film stotterd)

Tja vanalles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FiscBiker
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 16:30
De EARS-varianten gebruiken 4KB sectoren natively, maar rapporteren aan het OS nog gewoon 512 byte sectoren. Geen wonder dus dat FreeBSD hier problemen mee heeft. De ada-driver (AHCI) heeft ondersteuning voor grotere sectorgroottes, maar zolang WD 512 bytes blijft rapporteren blijft het fout gaan.

Een oplossing is het uitlijnen van je partities. In dit topic op het FreeBSD-forum wordt dat uitgelegd, met name voor fdisk / bsdlabel.

Persoonlijk zou ik gpart aanraden, maar aangezien ik zelf geen 4KB schijven heb om mee te testen, kan ik daar geen voorbeeld voor geven.

NB: Je zal je data niet kunnen behouden als je je partities gaat uitlijnen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vso
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

vso

tja...

Topicstarter
FiscBiker schreef op maandag 17 mei 2010 @ 13:49:
[snip]
Een oplossing is het uitlijnen van je partities. In dit topic op het FreeBSD-forum wordt dat uitgelegd, met name voor fdisk / bsdlabel.
snip
NB: Je zal je data niet kunnen behouden als je je partities gaat uitlijnen
Thanks ga ik zeker wat mee doen!


Wellicht even iets duidelijker zijn: ik "klaag" over dat als ik via mijn "windows fileserver(iscsi)" naar Fbsdnas (iscsi) -->zpool 2 acties doe dat ik al problemen heb.
dus ik zit avi te bekijken en kopieer de nieuwe avi's naar de NAS toe. dan gaat mijn avi als de ziekte stotteren ..


nu zegt een collega dat win daar wel onderscheid tussen maakt (kopieren of / streaming media) en bsd/linux niet.

persoonlijk denk ik eerder slechte config dan iets anders. ..

Tja vanalles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vso
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

vso

tja...

Topicstarter
oke even verder gekeken

2 van de 4 tb disks zitten op het moederbord, en andere 2 zitten op een raid kaartje (puur gebruikt as sata aansluting addon kaartje raid functie staat uit)

met verplaatsen van data haal ik 1 to 3 mb per sec .. niet veel dus, het zijn geen ears disks naar hebben wel 512 sectoren met diskinfo

"zpool iostat 5"
"iostat -hd 5"

[ Voor 5% gewijzigd door vso op 20-05-2010 12:31 ]

Tja vanalles

Pagina: 1