Slogra schreef op vrijdag 23 april 2010 @ 13:31:
Voor zover ik weet maakt het geen hout uit. Een hdmi 1.1 kabel is hetzelfde als een 1.4 kabel. Kwaliteit van een kabel is wel een ander verhaal, maar dat is helaas moeilijk te beoordelen, zeker aan de hand van een plaatje op een internetsite. Ik zou in ieder geval nooit een hele dure kabel kopen

.
Waarom zou een hdmi 1.1 in hemelsnaam precies hetzelfde zijn als een 1.4 kabel??
Dit is natuurlijk niet zo!
HDMI 1.1 was de eerste versie en ondersteunde ful hd video, 8 kanaals gecomprimeerd geluid en n beeldreso van 1920x1080 echter interlaced.
HDMI 1.3 ging al naar progressive 10-16 bit, x.v.Color en belangrijk: de Dolby True HD en DTS HD (ongecomprimeerd hd geluid zoals in de bioscoop en als op de blu-ray staan.
Volgens mij deed HDMI 1.3a de automatische lipsync
HDMI 1.4 gaat internetconnectie via deze kabel doorgeven en een Audio Return, zodat er maar 1 hdmi kabel van de surround receiver naar de tv hoeft. Deze stuurt de 1080p beelden naar de tv net zoals nu, maar nu kan het geluid via dezelfde kabel naar de receiver worden teruggestuurd en zo door de 5,1 speakers worden weergegeven!
Groot nadeel: àl je apparatuur moet dit ondersteunen en dus nieuw worden gekocht. HDMI kabels zijn altijd backward compatible, dus een 1.4 kabel doet het gewoon op een 1.3 tv.
Antwoord op je vraag: ja het verloopstukje moet ook hdmi 1.3 zijn, maar dat is eigenlijk altijd zo dus. Je kunt t voor de zekerheid vragen aan de winkel.
Kabels die je nu in een winkel of shop koopt zijn zo goed als altijd 1.3 en deze zijn perfekt (ik heb ze zelf ook, €10 bij de Handyman)
http://www.dvscene.nl/video/hdmi-hdmi-versies-en-kabels.html
[
Voor 4% gewijzigd door
Ferry34 op 26-04-2010 22:37
]