[PS3] Streaming van .avi's gebruikt teveel bandbreedte

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • frim
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online
Ik probeer Xvid .avi's naar mijn PS3 te streamen, maar heb daar een probleem mee: de PS3 verbruikt veel te veel bandbreedte. Een 350MB .avi van ~40 minuten (~900kbit of 100KB/s) wordt met zo'n 1.1MB/s naarbinnen gehaald, dus ongeveer 10x zoveel als je zou verwachten. Hij is niet aan het bufferen: mijn mac die als server dient verzend zo'n 3GB aan verkeer naar de PS3.

Ik heb dit geprobeerd met zowel PS3 Media Server als Nullsoft's MediaLink, beiden tonen hetzelfde probleem. De Mac is niet aan het transcoden, dus hij hoort echt maar 350MB binnen te halen. Het lijkt er dus op dat de PS3 steeds teveel data opvraagt.

Dit komt alleen voor met avi's en mp4-tjes; mpeg's worden wel normaal gestreamd. Ik heb op internet klachten gevonden van mensen die hetzelfde probleem met mp4'tjes hebben; dit probleem is zo gewoon dat de meeste tools mp4'tjes automatisch transcoden. Ik heb alleen niemand gevonden die hetzelfde probleem met AVI's heeft.

Ook als ik van internet stream gebeurt hetzelfde; als ik bijvoorbeeld via de browser een stream van put.io open, trekt deze ongeveer 10x de hoeveelheid data van het gestreamde bestand binnen. put.io doet niet aan transcoden dus daar kan het niet aan liggen. mpeg's streamen vanaf put.io werkt wel weer gewoon zoals je zou verwachten.

De PS3 is met wifi verbonden met de router; de mac is in dezelfde situatie. Dit zou verder niet zoveel uit moeten maken. De PS3 heeft de meest recente (3.21) firmware. Ik weet niet of het probleem zich ook voordeed met oudere firmwares.

Iemand die hier een fix voor heeft, of ook hetzelfde probleem heeft met .avi's streamen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mad-dog
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 11:31
XVID is geen streaming video, waardoor het uncompressed over het lijntje gaat. Met WMV is dit wel mogelijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • frim
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online
XVID is misschien niet gemaakt voor streaming, maar 't werkt wel. De streams zijn bijvoorbeeld perfect te openen met VLC of Quicktime, en gebruiken dan niet zoveel data. Zoals gezegd support put.io ook geen transcoden dus daar is het simpelweg onmogelijk dat het uncompressed gedownload wordt. Ook de DivX web player kan de streams gewoon afspelen. Verder zijn er mensen met PS3's die dezelfde streams wel gewoon kunnen afspelen zonder bijzonder veel dataverbruik. Uncompressed video is dus niet de oorzaak van het probleem.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • frim
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online
Even een kleine update. Ik ben erachter gekomen dat streamen wel gewoon werkt als de .avi geen geluid heeft; als ik alleen videostream in een avi knal dan werkt alles goed. Doe ik er een mp3, mp2, aac of a3c audio stream bij dan trekt de PS3 weer heel veel data naar binnen. Ik heb met de audio settings van de PS3 geknoeid, maar geen verbetering gezien. Iemand die hetzelfde probleem heeft gehad?