dotNET/C# login op website (OpenID, Live ID, ???)

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jan_V
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 08:27
Onlangs ben ik begonnen met het ontwikkelen van een nieuwe website. Op deze website dienen gebruikers in te kunnen loggen en dan berichten te kunnen plaatsen.
Het maken van nieuwe functionaliteit vind ik altijd wel leuk, maar bij het maken van een site zit ook altijd 1 vervelend ding, namelijk de authenticatie en autorisatie van gebruikers. Onlangs heb ik op een Sharepoint site inloggen met een Windows Live ID beschikbaar gemaakt. Dit is natuurlijk een ideale methode. Je zit zelf niet met de rompslomp van het goed afhandelen van authenticatie en kunt toch goed gebruikers beheren.

Nu wil ik eigenlijk voor deze nieuwe .NET website ook gebruik maken van een dergelijke provider veel mensen al gebruik van maken. Zelf lijkt mij Live ID wel prima, maar las al dat je daar eigenlijk alleen maar de guid van de gebruiker kunt verkrijgen. Op zich niet erg natuurlijk, maar als ik meer informatie kan krijgen van de provider is dat natuurlijk mooi meegenomen.
Op de site van OpenID las ik dat je veel meer informatie kunt verkrijgen (geboortedata, locatie, etc). Dat wordt allemaal vanuit andere websites verzameld. Op deze site heb ik ook al een kant en klaar .NET control gevonden± http://code.google.com/p/dotnetopenid/
Bij het Live ID zal ik waarschijnlijk zelf wat maken met de SDK die beschikbaar is gesteld. Nog een nadeel van Live ID is dat het url-based is, waardoor ik een andere appid bij een development, acceptatie en productie zal moeten implementeren. Bij OpenID is dat volgens mij niet het geval (hoewel ik me daar nog niet echt helemaal in heb verdiept).

Zijn er nog dingen waar ik naar moet kijken/rekening mee moet houden bij het kiezen van een provider? Of een andere provider die misschien wel beter of universeler is dan de 2 bovenstaande?
Volgens heeft het gebruik van OpenID alleen maar voordelen ten opzichte van Live ID, maar kan natuurlijk iets over het hoofd zien.

Battle.net - Jandev#2601 / XBOX: VriesDeJ


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Styxxy
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 26-09 22:30
.NET heeft een geweldige library hiervoor, namelijk de System.Security en System.Web.Security namespaces. Je kan zeer goede tutorials hier vinden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sebazzz
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 26-09 20:57

Sebazzz

3dp

Styxxy schreef op zondag 11 april 2010 @ 02:03:
.NET heeft een geweldige library hiervoor, namelijk de System.Security en System.Web.Security namespaces. Je kan zeer goede tutorials hier vinden.
Ik denk dat de TS dat ook wel weet, maar de TS wilt zich juist niet erop richten gok ik ;)

[Te koop: 3D printers] [Website] Agile tools: [Return: retrospectives] [Pokertime: planning poker]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Styxxy
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 26-09 22:30
Sebazzz schreef op zondag 11 april 2010 @ 02:39:
[...]
Ik denk dat de TS dat ook wel weet, maar de TS wilt zich juist niet erop richten gok ik ;)
Dat kon ik niet geheel opmaken uit het verhaaltje ;), plus hij vroeg voor alternatieven. Mijn ervaring is overigens ook dat die standaard authenticatie erg makkelijk is, je hoeft haast geen enkele regel code te schrijven... .NET handelt zelf alles mooi af.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jan_V
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 08:27
Was me op zich wel bewust van het feit dat iets dergelijks ook prima met de standaard .NET controls en classes kan, zeker in combinatie met zo'n standaard aspnetdb. Zoiets dergelijks heb ik ook al eens bij Sharepoint geimplementeerd.
Is op zich een prima alternatief, maar wil zelf eigenlijk niet gebruikers authenticeren.

Battle.net - Jandev#2601 / XBOX: VriesDeJ


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alex)
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 21-08 11:20
Kijk eens naar JanRain's aanbod: RPX. Daarmee kun je in één klap heel veel authentication providers ontsluiten, waaronder Live ID en OpenID. Zie https://rpxnow.com/ :)

We are shaping the future

Pagina: 1