Ik heb een Q9450 Core 2 Quad met Zalman koeler. De fan draait echter op 1500 rpm en maakt te veel lawaai, dus heb ik als experiment de fan uitgeschakeld. Dit werkt ok, maar nu wil ik eigenlijk weten of de CPU bezig is met thermal protection / throttling of niet. Hoe detecteer ik dit?
die dingen throtlen ook bij weinig belasting.
Ik kijk gewoon met samurize naar de kloksnelheid en de usage. dan zie je gauw zat wat die doet
Ik kijk gewoon met samurize naar de kloksnelheid en de usage. dan zie je gauw zat wat die doet
Is het geen quadcore?Ik heb een Q9450 Core 2 Duo met Zalman koeler.
Drive it like you stole it.
Dat weet ik en daarom wil ik weten wanneer de thermal protection ingrijpt.fish schreef op maandag 22 maart 2010 @ 18:40:
die dingen throtlen ook bij weinig belasting.
OepsSpaiker schreef op maandag 22 maart 2010 @ 18:55:
Is het geen quadcore?
TAT is niet beschikbaar voor het normale publiek. Ik heb 2.05 (April 20, 2006) gevonden, maar Vista x64 wordt niet ondersteund.Nielson schreef op maandag 22 maart 2010 @ 18:45:
Schijnt dat je daar Intels Thermal Analysis Tool (TAT) voor kunt gebruiken.
[ Voor 53% gewijzigd door Olaf van der Spek op 22-03-2010 19:24 ]
Dan denk ik, zoals eerder gezegd, dat je het beste CPU-Z kunt gebruiken, monitort realtime. Ik weet niet of hij een logje bij kan houden, zo niet, gewoon met je snufferd achter je pc blijven zitten. Experimenteer dan met verschillende applicaties.Olaf van der Spek schreef op maandag 22 maart 2010 @ 19:18:
[...]
TAT is niet beschikbaar voor het normale publiek. Ik heb 2.05 (April 20, 2006) gevonden, maar Vista x64 wordt niet ondersteund.
Los van het feit dat het natuurlijk vreemd is dat je je Zalman helemaal uitzet. Je kunt toch gewoon met die bijgeleverde fancontroller en iets van Q-fan (Asus mobo's) de fan speed lager laten zetten? Dan kan ik me niet voorstellen dat de herrie nog van je cpu fan komt. Weet je iig zeker dat je genoeg power hebt en je q9450 gebruikt waar hij voor gemaakt is.
CPU-Z monitort geen temperaturen toch? Ik heb ook niet zo heel veel zin handmatig de frequentie bij te gaan houden en dan proberen af te leiden of thermal protection actief is.PhaeTom schreef op maandag 22 maart 2010 @ 21:09:
Dan denk ik, zoals eerder gezegd, dat je het beste CPU-Z kunt gebruiken, monitort realtime. Ik weet niet of hij een logje bij kan houden, zo niet, gewoon met je snufferd achter je pc blijven zitten. Experimenteer dan met verschillende applicaties.
Het is toch of de fan controller of PWM? Beiden tegelijk kan volgens mij niet. Helaas heb ik de fan controller niet en is het dus ook geen PWM fan. De fan staat dus vast op ongeveer 1500 rpm.Los van het feit dat het natuurlijk vreemd is dat je je Zalman helemaal uitzet. Je kunt toch gewoon met die bijgeleverde fancontroller en iets van Q-fan (Asus mobo's) de fan speed lager laten zetten? Dan kan ik me niet voorstellen dat de herrie nog van je cpu fan komt. Weet je iig zeker dat je genoeg power hebt en je q9450 gebruikt waar hij voor gemaakt is.
Ja, het is vreemd, ik moet eigenlijk gewoon een nieuwe HSF kopen.
Maar ik ben benieuwd hoe goed het 'passief' werkt.
trek die fan eruit, open realtemp en cpu-z en knal prime aan op small FFT's dan kom jij er wel achter of hij throttled
Ryzen 7 5700G // 3060 Ti // 32 GB 1600 MHz // 1 TB NVMe // 2 TB SATA // 2x 2560x1440 @75 hz
Dat die dan throttled is natuurlijk bijna zeker, ik wil juist weten wanneer die onder normale omstandigheden throttled.
als de cpu (core) belasting 100% is en de clock snelheid een fractie van wat mogelijk is dan is dat wel thermal throteling dunkt meOlaf van der Spek schreef op maandag 22 maart 2010 @ 19:18:
[...]
Dat weet ik en daarom wil ik weten wanneer de thermal protection ingrijpt.
[...]
Oeps
[...]
TAT is niet beschikbaar voor het normale publiek. Ik heb 2.05 (April 20, 2006) gevonden, maar Vista x64 wordt niet ondersteund.
Pagina: 1