lier schreef op vrijdag 19 maart 2010 @ 15:15:
Helaas gaan de regels voor gelijkstroom niet op bij speakers, hier praten we namelijk over wisselstroom (en impedantie in plaats van weerstand).
Dus de berekening van 2 Ohm hoeft niet te kloppen (let ook op dat 4 Ohm speakers bij een specifieke frequentie best een lagere impedantie kunnen hebben).
Verder...als ergens PA op staat betekend het niet direct dat je het zwaarder kan belasten dan standaard HiFi.
Mijn tips: als je de Kenwood speakers toe voegt aan je setup en het geluid wordt duidelijk niet zachter dan is er niets aan de hand. Als het geluid wel zachter wordt of duidelijk gaat vervormen dan kan je beter voor één paar speakers gaan.
klopt maar wilde het simpel houden
voor speakers reken je het uit met deze formule 1/Rt = 1/R1 + 1/R2
voorbeeld effe gepikt van een audioforum
We nemen 3 weerstanden, 1 van 100 ohm, 1 van 200 ohm en 1 van 400 ohm. Die zetten we dus parrallel. Om de vervangingsweerstand (Rv) te bereken moet je gewoon de formule invullen. Dat geeft: 1/100 + 1/200 + 1/400 = 1/Rv. Hoe kom je nu achter de Rv? Mijn manier is om eerst de noemers gelijk te maken. Dan krijg je: 4/400 + 2/400 + 1/400. Nu kan je de breuken optellen, dat geeft: 7/400. Oftewel 7/400 = 1/Rv. Hoe kom je nu aan Rv? Heel simpel, gewoon de breuk omdraaien. Dus Rv = 400/7. Invullen op de rekenmachine geeft: 57,1 Ohm.
maar makkelijkste is een multimeter pakken aangezien de waardes die fabrikanten opgeven niet altijd kloppen.
succes en de condolances aan je buren
[
Voor 5% gewijzigd door
stamp op 19-03-2010 15:25
]
Then we ate some mescaline and went swimming - Hunter S. Thompson.