Hoezo raar. Heb je de temperaturen wel eens gemeten? Ik heb mijn Athlon MP 2600+ setup lang zonder koelprut gedraaid, met een gemiddelde temperatuur van 59 graden (iedere cpu had een Zalman CU7000 koeler erop). Met koelpasta erop kwam die temp op 56 graden uit. Die 3 graden gaan het verschil dan ook echt niet maken hoor.
Koelpasta zorgt alleen voor een betere verbinding tussen koeler en cpu, koeler weglaten is natuurlijk niet te doen (die uitspraak slaat dan ook nergens op), maar zonder koelpasta is dat contact ook goed hoor. Anders zou ik echt niet van die dure cpu's zo in m'n systeem duwen.
Nee hoor, niets sarcastisch. Ik vind dat iedereen altijd zo zwaar dramatisch doet over koelpasta. Natuurlijk helpt het, maar als je het echt gaat testen gaat het echt geen tientallen graden schelen. Als je je koeler er niet fatsoenlijk op hebt zitten dan zullen je temps hoog zijn. maar een koeler die goed gemonteerd is zal ook zonder koelpasta prima koelen. Het is dat ik koelprut bij m'n nieuwe Mugen kreeg, anders had ik die ook gewoon zo op de cpu geprikt. Zolang het geval maar goed vast zit is dat allemaal niet zo'n drama.