Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Beste mensen,

Ik ben splinternieuw hier op Tweakers en ben een beetje noob op TV gebied.

Sinds 2 weken heb ik een mooie LG LCD TV (32LG2000) met digitenne van KPN. Ik heb er zeer tevreden over alleen heb ik het idee dat digitenne toch wat scherper weer gegeven kan worden.

Uit deze review (productreview: LG 32LG3000 review door Diabolical) heb ik gelezen dat je zonder de standaard Digitenne tuner scherper beelt kan laten weergeven. Heeft iemand hier een korte tutorial voor hoe ik dat het beste kan doen?
Ik weet dat het via de PCMCIA slot gaat met een soort van smartcard (?), maar betekend dit dat de tuner in de TV gebakken zit? En wat voor randapparatuur zal ik hier nog meer voor nodig moeten hebben?

Ook wil ik via mijn PC die alleen een DVI aansluiting heeft, een HDMI > DVI kabel aanleggen. Zodat ik 720p films kan kijken.

Maar hoe doe ik dit dan met geluid? Er zit een RGB out en/of in ingang op, en dit is vrij verwarrend voor mij :P
In het bovengelinkte topic van Diabolico (geweldige review overigens), staan plaatjes van de aansluitingen van de TV.

Zou iemand zo aardig kunnen zijn om hier wat duidelijkheid op te geven?

Muchos gracias!

Muzzy

  • karstjan
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 11-06-2021
Betreft de eerste vraag kan ik je helaas niet helpen, maar de tweede moet me wel lukken.

Je verwijst naar de review van Diabolical. Als je deze opent, zie je onderaan drie plaatjes staan. Plaatje 1 is de achterkant van de TV met aansluitingen. Hier zie je linksboven, iets naast het midden, de aansluiting AUDIO IN (RGB/DVI) zitten. Als je een DVI - HDMI kabel van je PC naar je TV trekt moet je daarnaast een audio kabel trekken van de audio uitgang van je PC naar deze bovengenoemde aansluiting.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ed.Teunissen
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 02-01-2023
Hallo Muzzy,

In principe heb je met een standaard digitenne-tuner geen digitaal beeld en geluid ,omdat de scartkabelverbinding tussen de tuner en tv een analoog signaal afgeeft. De rede is waarom ik een flatscreen gekocht heb met een insteekkaart aansluiting, waar ik mijn smartcart van digitenne in heb gestoken. Het resultaat boven de aparte tuner is een strakker beeld door een direct digitale verbinding. Het audiosignaal tap ik af van de digitale uitgang van mijn flatscreen naar mijn dolbysurround-receiver wat resulteert in een betere geluidskwaliteit voor homecinema.

Groetjes, Edf Teunissen