Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

[Excel]Optellen alleen als het bedrag uitgegeven is

Pagina: 1
Acties:

  • SuB-Gold
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 04-04-2024

SuB-Gold

Knowledge is power ;)

Topicstarter
Ik ben sinds gisteravond bezig met een volgende opzet..
Ik heb in kolom A een aantal bedragen staan, die worden op bepaalde momenten uitgegeven, in kolom B komt dan achter die waarde een door mij ingevulde X te staan (of een vinkje).
Onderaan kolom A wil ik alleen die waardes opgeteld hebben waar in kolom B een X bij staat (of een vinkje?). Dus alleen de daadwerkelijk uitgegeven bedragen optellen.

Kan iemand me hierbij helpen, ik dacht zelf aan SUMIF, maar dat lukte me gister niet.

  • pedorus
  • Registratie: Januari 2008
  • Niet online
Het lijkt me dat je het antwoord hebt gevonden (=SUMIF(B:B,"=x",A:A) of =SUMIF(B:B,"<>",A:A)). Wat gaat daar bij mis? :)

Vitamine D tekorten in Nederland | Dodelijk coronaforum gesloten


  • BoZ_
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 05-10-2020
Afhankelijk van het model kan je ook een 3e kolom toevoegen waarin je zet: =ALS(B1="x";A1;0)
Dan krijg je in de 3e kolom alle bedragen die zijn uitgegeven.

  • SuB-Gold
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 04-04-2024

SuB-Gold

Knowledge is power ;)

Topicstarter
Jup, Pedorus, in die richting zat ik, maar ben niet zo'n held in het juist formuleren, bedankt voor de zet. Heb het zover ik kan zien aan het werk :D

Bedankt!!