Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Laatste tijd zit iets mij wel dwars en vraag ik mij toch steeds af hoe het zit.

Momenteel ben ik in het bezit van een HBO-diploma (Biologie - en medisch laboratoriumonderzoek).

Ik heb erover nagedacht om door te studeren voor een Master aan de universiteit in de richting medische biologie of biomedische wetenschappen wat mij erg leuk lijkt!

Maar stel dat na voltooing van mijn master ik geen baan op WO-niveau kan vinden of dat er geen leuke banen zijn, maar dat ik die op dat moment wel heb gevonden op HBO-niveau, is mijn behaalde HBO-diploma dan nog relevant?

Ik hoor namelijk van mensen dat iemand met een WO-diploma vaak bij de werkgever niet in aanmerking komt voor HBO-functies. Echter, ik ben OOK in het bezit van een HBO-diploma wat dus een verschil is met iemand die alleen maar een WO-diploma bezit. Kan ik dan in principe gewoon op basis van mijn eerder behaalde HBO-diploma gewoon solliciteren net als iemand die alleen HBO heeft?

Ik wil namelijk niet dat ik dan echt vastzit aan WO-banen, want het kan tegenvallen om een bepaalde reden.

Hopelijk hebben jullie ervaring/kennis hiermee en kunnen jullie mij wat erover vertellen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Natuurlijk kan je dat. Je diploma verdwijnt echt niet zomaar. Wel zal die baas zich afvragen of je geschikt bent voor saai en routinematig laboratoriumwerk als je klaarblijkelijk meer kan, en of je je niet gaat vervelen. Maar dat moet je die baas niet verwijten, dat moet je juist jezelf afvragen, want het belangrijkste is dat jij blij bent met je baan. Dus waarom zou je na WO nog een baan op HBO niveau willen?

Verder ken ik genoeg WOers, zelfs zonder HBO daarvoor, die toch gewoon werken in een HBO-baan (analist). Niet iedereen wil de verantwoordelijkheid van een baan op WO niveau.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik heb een MBO diploma en doe een HLO opleiding (Lifesciences @ HU), maar voor al mijn tussenbaantjes geldt mijn MLO diploma ook gewoon. Het enige wat verandert na je WO is dat je geen Ing. meer bent maar een Drs. Dat jij vervolgens kiest om routine werk te gaan doen verandert niks aan een diploma, deze zijn levenslang geldig.

edit:
Ik lees je vraag nu pas echt goed.

Ja, je kunt gewoon solliciteren met een WO diploma opzak op een HBO functie, echter je zult genoegen moeten nemen met minder salaris dan iemand die solliciteert op een WO functie. Tenzij je net als wat bovenstaande aangeeft over verantwoording dragen.

Wat je dan zou kunnen gaan doen is eerst X jaar werken op een HLO functie (UMC Utrecht oid) en vervolgens BMW pakken. Dan weet je zeker wat je wilt, dat heb ik tussen mijn MLO en HLO namelijk ook gedaan. Nog 1,5 jaar en ik heb mijn HLO en ga daarna vrolijk door naar mijn WO. (wellicht geneeskunde, nu de loting verleden tijd is)

[ Voor 48% gewijzigd door Verwijderd op 01-02-2010 10:28 ]