Toon posts:

Tweakers.net speelt voor Sinterklaas prijsvraag

Pagina: 1
Acties:
  • 370 views

Verwijderd

Topicstarter
In de prijsvraag staat het volgende: ''Welke website is uitgeroepen tot 'Beste Website van het Jaar 2009' bij de Website van het Jaar-verkiezing? ''

Die is er helemaal niet. Er is geen beste website van het jaar 2009 gekozen.Er is wel een website van het jaar 2009 gekozen.

Op de site websitevanhetjaar.nl staat : ''De site Tweakers.net is door het Nederlandse publiek verkozen tot ´Website van het Jaar 2009´. Tweakers.net kreeg van de stemmers de beste kwaliteitsbeoordelingen en nam gisteren tijdens de prijsuitreiking in de Goudfazant te Amsterdam de prijs in ontvangst.''

En er was een enkeling die het antwoord vergeten was ( of gewoon fout had ). Dat zal ik wel geweest zijn maar eigenlijk had ik het goed.

Klopt toch helemaal niks van?

  • punishedbrains
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 09-01 19:28
Sorry? Ik mis je punt even. Wat is precies het verschil tussen 'Website van het jaar' of 'Beste website' en hoe kan je daar ergens een vergissing in maken?

  • Hahn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 18:42
Zijn punt is dat de 'website van het jaar' nog niet gelijk de beste website hoeft te zijn, waardoor de vraagstelling fout zou zijn.

Maar aangezien er letterlijk op websitevanhetjaar.nl staat dat T.net 'de beste kwaliteitsbeoordelingen kreeg' vind ik het wel een beetje kinderachtig dat ie valt over het woordje 'beste'.

The devil is in the details.


  • Gody
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 15-02 11:51
Zoals je op websitevanhetjaar.nl ook had kunnen lezen gebruikt de organisatie zelf ook de term "beste website van het jaar": (heb de tekst even bold gemaakt)
"De ´Website van het Jaar´ is de publieksprijs die jaarlijks wordt uitgereikt aan de eigenaar van de beste website in Nederland. Deze titel werd in 2005 gewonnen door www.postbank.nl, in 2006 door www.zylom.nl, in 2007 door www.google.nl en in 2008 door www.hyves.nl."
En verder zegt de websitevanhetjaar.nl-organisatie ook nog:
Verkozen worden tot Beste Website van het Jaar is het ultieme bewijs dat uw website succesvol is en wordt gewaardeerd door het publiek. Het zorgt voor een nog betere beleving onder uw bezoekers en stake-holders. Winnaars mogen het keurmerk gedurende een jaar in hun communicatie gebruiken. Deelname is kosteloos.
Een winnaar is (een van) de best presterende/beoordeelde, in het geval van de websitevanhetjaar verkiezing (waar maar 1 overall winaar is) dus 'de beste'. Er zijn meer winnaars in deze verkiezing, 'beste' in een bepaalde categorie, Tweakers heeft echter de grote prijs gewonnen en is dus 'de beste'.

Probeer je neer te leggen bij het niet winnen van de prijsvraag. Er waren meer mensen die dachten dat Tweakers zo 'flauw' zou zijn om een 'foute' vraag te stellen. Gelukkig is het hier geen taal/spellings -quiz en hoeven we dus niet te gaan mierenn**ken over zo'n 'foutje' in een vraagstelling. Kop op, volgende prijsvraag beter. :)

[ Voor 30% gewijzigd door Gody op 12-12-2009 23:40 ]


  • Rataplan
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

Rataplan

per aspera ad astra

Gody legt het uitstekend uit. Daarnaast kan je nog de volgende overwegingen maken:
* Er zijn meerdere websites van het jaar. Er is er echter maar 1 die overall de beste beoordeling kreeg. Als we om de naam van de "website van het jaar" hadden gevraagd, waren er tientallen goede antwoorden geweest. Er moest dus een onderscheidend kenmerk in de vraag.
* In de reacties werd al geklaagd dat we nieuwe leden niet hadden mogen laten meedoen of leden met meer karma meer gewicht hadden moeten geven of zo. Well, zie dit dan maar als ons criterium: een beetje Tweaker kan begrijpend lezen. Alleen al "hebben we bovendien een bijzonder lastige vraag bedacht:" zou duidelijk moeten maken dat deze vraag niet bedoeld is om mensen d'r in te laten stinken. En nou ik het toch over begrijpend lezen heb:
* 7. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd.

Dus. Volgende keer beter :)


Journalism is printing what someone else does not want printed; everything else is public relations.


Dit topic is gesloten.