• ChrisM
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 20:06
Ik heb al een tijdje een Marantz SR6004. Ben er aardig tevreden mee. Eigenlijk super tevreden, maar nu heb ik een aantal kleine probleempjes die het net niet helemaal 100% compleet maken. Eén daarvan is: HDMI Upscaling.

Ik heb Ziggo en een Humax 5000c kastje, met het HD pakket. Als ik tussen Nederland 3 en RTL 4 schakel, dan schakelt hij over tussen HD (1080i) en SD (576p). Dit wordt aangegeven door mijn TV (Panasonic TX-P42V10E, plasma) en klopt ook met wat het informatie schermpje over het kanaal aangeeft.Nu duurt het altijd best lang (1-2 seconden) voordat de TV overgeschakeld is... en dat is irritant lang.

Dus ik denk: laat ik de upscaling functie van mijn receiver eens uitproberen. Ik ga via het menu naar Video, zet bij DSS hem op Analog&HDMI, daarna zet ik de Output Resolution op 1080p... en ik wacht vol spanning af, maar er veranderd helemaal niks. :-( De TV blijft hetzelfde aangeven.

Het lijkt er dus op dat ik een functie ofzo vergeet aan te zetten. Ik heb het boekje er bij gepakt, maar die is ook niet helemaal duidelijk (er staat alleen: zet de output resolution op 1080p en hij moet het doen). Ik weet dat de SR6004 ook het HDMI signaal kan upscalen, en het kabel kastje is dus via HDMI verbonden. Kabels etc. zijn allemaal goed.

Heeft iemand enig idee waar het aan kan liggen?

(PS: Ik weet dat ik het Humax 5000c kastje ook kan laten uitvoeren op 1080i, en dan schakelt hij ook niet over... maar ik wil het graag via de receiver proberen. Even kijken of ik het verschil zie. :-))
(PS2: Ook op andere invoerapparaten (wel via HDMI aangesloten), werkt de upscaling niet. Ik zal mijn Wii, die via Component is aangesloten, eens proberen.)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FeaR
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 22:44
Gebruik eens de andere HDMI uitgang, want ik lees her en der dat de Marantz SR6004 "maar" op één van de twee uitgangen kan upscalen tot 1080p.
De Marantz SR-6004 heeft de mogelijkheid om te upscalen naar maximaal 1080p op één van de twee HDMI uitgangen.
Verder wel een mooi apparaat met dat afspelen van MP3 en dergelijke via die bijgeleverde BlueTooth ontvanger :)

Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kwiebus
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 19:45
ChrisM schreef op donderdag 26 november 2009 @ 21:13:
Ik weet dat de SR6004 ook het HDMI signaal kan upscalen, en het kabel kastje is dus via HDMI verbonden. Kabels etc. zijn allemaal goed.
Hoe weet je dat? Als ik de specificaties en handleiding moet geloven kan hij enkel (net als mijn SR6003) analoge bronnen upscalen:
Four HDMI inputs offer connectivity for digital sources while all analogue signals can be converted and scaled to HDMI level and output via the two selectable HDMI outputs.
en
Video Conversion on HDMI o (Analog to HDMI)
en
Analog&HDMI:
This mode both up-converts and down-converts analog video signals (Composite Video, S-Video, Component Video). Furthermore, it up-converts from analog video signal to HDMI.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ChrisM
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 20:06
Je hebt gelijk... Dus ik moet het upscalen maar via de bronnen doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FeaR
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 22:44
kwiebus schreef op zondag 29 november 2009 @ 16:04:
[...]Hoe weet je dat? Als ik de specificaties en handleiding moet geloven kan hij enkel (net als mijn SR6003) analoge bronnen upscalen:
Dan klopt mijn informatie dus ook maar half...
Kwam ook van de site van Stassen, dus niet van een echt officiele bron O-)

Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Beste chris,
ik zit precies met hetzelfde dilemma.
graag wil ik een goede versterker (stereo of surround) met in ieder geval 2 cm7 speakers front.
waar heb jij uiteindelijk voor gekozen en waarom?
ik ben echt benieuwd naar jouw bevindingen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FeaR
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 22:44
Om dit soort zaken beter onder de aandacht te brengen kan je wellicht beter een DM sturen. Want dergelijke ervaringen lopen veelal uit op een slow-chat.

Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.

Pagina: 1

Dit topic is gesloten.